Światowy Dzień Kota, obchodzony corocznie 17 lutego, a w Polsce od 2006 roku, został ustanowiony po to, aby podkreślić znaczenie obecności kotów w życiu człowieka i zwrócić uwagę na los porzuconych, bezdomnych i wolno żyjących osobników.

zdjęcie MBP w Augustowie

Włączając się w obchody tego święta Oddział dla Dzieci wraz z instruktorką Miejskiego Domu Kultury, zaprosił na zajęcia szycia “W Królestwie Kotów”. Igła z nitką, chęci do pracy i mięciutkie kotki-maskotki były gotowe. Dzieci samodzielnie wyczarowały przytulaśne kotki. Niektórzy z akcesoriami krawieckimi spotkali się po raz pierwszy, ale poradzili sobie świetnie, przyszywając guzikowe oczy i włóczkowe wąsy. Mruczki i Kicie to tylko nieliczne imiona maskotek, które zawitały do domów naszych uczestników.

Z okazji Dnia Kota zachęcaliśmy też do sięgnięcia po „kocią” literaturę. Dorosłym czytelnikom polecamy naszą nowość – „Kot w literaturze, kulturze, języku i mediach”, gdzie między innymi przeczytamy tekst Anny Nosek „Kot w twórczości Józefy Drozdowskiej”. Dzieci z pewnością znają wierszyki „wywołanej do tablicy” Józefy Drozdowskiej, naszej koleżanki-bibliotekarki, poetki i wielkiej miłośniczki kotów, właścicielki Toli, Maurycego i Griszki. Zapraszamy do biblioteki i na nasz funpage na Faceboku, gdzie zamieściliśmy galerię naszych osobistych, bibliotecznych, kotów a Czytelnicy podzielili się w komentarzu pod postem zdjęciami swoich mruczących przyjaciół.

Serdecznie dziękujemy za wspólne świętowanie.

|MBP w Augustowie