3 czerwca 2021 roku Augustowskie Placówki Kultury i Agencja Echo Production zapraszają na pierwsze wydarzenie z cyklu Jazz Żaba Ryba, które organizować będziemy co roku. Na scenie augustowskiego kina Iskra zagrają Bolewski i Tubis w projekcie „Obywatel Jazz” oraz Aga Derlak – starujemy o 19.00!

Bolewski i Tubis to duet złożony z Radka Bolewskiego – wokalisty i perkusisty oraz Macieja Tubisa, grającego na fortepianie i syntezatorze basowym. Panowie w unikatowy sposób połączyli grę na czterech instrumentach akustycznych bez dodawania jakichkolwiek elektronicznych sampli czy loopów, więc zapowiada się widowisko muzyczne na najwyższym poziomie.

Aga Derlak, pianistka, flecistka jazzowa i kompozytorka – to nasz drugi as w muzycznym rękawie – która, mimo młodego wieku, staje się jedną z najbardziej utalentowanych pianistek młodego pokolenia. Jako instrumentalistka kształciła się u jednych z najlepszych jazzowych pianistów w kraju: Michała Tokaja oraz Pawła Tomaszewskiego. Jest także laureatką wielu prestiżowych konkursów i nagród, których zdobycie pozwoliło jej na zaskarbienie sobie szacunku i uznania nie tylko ze strony środowiska, ale i wymagającej publiczności.

Rezerwacje i sprzedaż biletów (40 zł) prowadzą Augustowskie Placówki Kultury, ul. Nowomiejska 41, tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia w Kinie „Iskra” w przypadku dostępności miejsc.

APK