Podczas ostatniego posiedzenia komisji społeczno-oświatowej radny Mieczysław Szczerbakow proponował, by zatrudnić ratowników nie tylko na plaży przy Molo Radiowej Trójki, ale też w dwóch innych punktach.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org

– Miejsca do kąpania na plaży Budowlańcy czy Bielnik również będą funkcjonowały. Nie powstrzymamy turystów i mieszkańców przed pływaniem w tych punktach. Wiem, że jest projekt budowania tam pięknych kąpielisk. Ale zanim one powstaną, trzeba je utrzymać jako miejsca okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli z dochodzącymi ratownikami. Rozumiem, że to z nimi jest problem. Jednak nigdy nie będzie inaczej, jeśli będą tak opłacani.

Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji Paweł Głowacki tłumaczy, że w tej chwili nie może zorganizować kolejnej strzeżonej plaży.

– Mój poprzednik zaplanował budżet tak, by móc zatrudnić ludzi tylko na jednej plaży. Nie ma różnicy pod względem sprzętu ratowniczego, łącznie z dysponującymi nim osobami, między miejscem okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli a kąpieliskiem. Nie jest tak, że ratownik dochodzący, to będzie człowiek, któremu damy bojkę SP i on pójdzie i będzie pilnował. Tam muszą być: łódź, zestaw do ratowania życia oraz butla z tlenem.

Ostateczną decyzję dotyczącą uruchomienia kąpieliska oraz ewentualnych miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli podejmą radni na dzisiejszej (29.04) sesji.

| red: mik

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki