JUŻ PO RAZ DRUGI WOJEWODA UCHYLIŁ POZWOLENIE NA BUDOWĘ NA DZIAŁCE NALEŻĄCEJ DO MĘŻA MIEJSCOWEJ RADNEJ

Autor / 4 miesiące temu / AKTUALNOŚCI / Komentarze

Złożone dokumenty już za pierwszym razem były bowiem niekompletne.

zdjęcie ilustracyjne www.augustow.org

Mówi Kamila Ausztol z urzędu wojewódzkiego.

Nie sprecyzowano funkcji planowanego budynku, co ma istotne znaczenie ze względu na konieczność oceny zgodności z planem miejscowym, czy też warunkami technicznymi pod kątem zapewnienia odpowiedniej ilości miejsc postojowych. Projekt budowlany był niespójny pod względem treści rysunkowej z opisem i nie zawierał również podstawowych elementów. Był niekompletny. Z tego powodu wojewoda podlaski po raz drugi uchylił decyzję starosty augustowskiego.  

Wojewoda stwierdził, że zastrzeżenia, które wskazał w pierwszej decyzji nie zostały uwzględnione.

Pomimo nałożenia obowiązków starosta augustowski ich nie wyegzekwował. Nadal inwestycja nie spełniała warunków technicznych. Chodzi tu między innymi o ochronę przeciwpożarową, zwłaszcza, że na sąsiedniej działce w odległości około 4,5 metra od planowanego budynku znajduje się obiekt obity szalówką drewnianą. Ściana wskazana w projekcie budowlanym, określona jako ściana oddzielenia przeciwpożarowego, nie spełniała wymagań dla tego typu ściany.

W ubiegłym roku sprawę wydania inwestorowi pozwoleń na budowę oraz wycinkę drzew badała Prokuratura Rejonowa w Suwałkach. Ale nieprawidłowości się nie dopatrzyła.

| red: kap

autor: Marta Sołtys /. radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki /

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content