Augustowski DKF Kinochłon od października cierpliwie czekał, aż będzie mógł wypowiedzieć i napisać te słowa: ZAPRASZAMY NA KINOCHŁONOWY SEANS I DYSKUSJĘ!!!

W najbliższy poniedziałek 15 lutego, po tak długiej przerwie, zapraszamy do augustowskiego kina Iskra o godz. 19:00 na przedpremierowy pokaz filmu Thomasa Vinterberga „Na rauszu” z Maddsem Mikkelsenem w roli głównej.

Duńska produkcja ma już na koncie kilka wielkich wyróżnień i pewnie zgarnie kilka nominacji do Oscara!

To historia kilku przyjaciół, nauczycieli w jednej ze szkół średnich, którzy przestali czerpać przyjemność ze swojej pracy. By pomóc sobie w satysfakcji zawodowej postanawiają uciec się do niekonwencjonalnej metody – codziennego spożywania alkoholu tak, aby nie wychodzić ze stanu lekkiego rauszu… Bywa bardzo zabawnie i mocno nieoczekiwanie, ale przecież każda decyzja niesie ze sobą konsekwencje, a za każdy błąd przyjdzie im zapłacić.

Błyskotliwe dialogi, świetnie poprowadzona fabuła i genialne aktorstwo – oto krótkie dossier tego duńskiego komediodramatu.

A wszystkie mocne strony tej produkcji pomoże odkryć nam dr Tomasz Adamski – Filmoznawca z Uniwersytetu w Białymstoku na wydziale Pedagogiki i Psychologii w Zakładzie Kulturoznawstwa.  Autor licznych referatów i prelekcji na temat filmu nie tylko na Podlasiu i w Polsce, ale także w Niemczech, Czechach, Gruzji, czy na Łotwie. Interesuje się głównie kinem skandynawskim. Ponad to, niezależny filmowiec związany z akcją Filmowe Podlasie Atakuje, prowadzący szereg warsztatów filmowych między innymi w Polsce na Białorusi, Ukrainie czy w Gruzji.

Serdecznie zapraszamy – już nie możemy doczekać się tego spotkania!

Do zobaczenia!

APK-DKF KINOCHŁON

Ilość miejsc na widowni ograniczona do 50%, więc nie zwlekajcie Państwo z rezerwacją i kupnem biletów.

Spotkanie odbędzie się z zachowaniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych – wchodząc do kina obowiązkowo zasłoń usta i nos oraz zachowaj dystans społeczny.

– – –

Cennik i rezerwacja biletów:

Bilet na pokaz: 15 zł

Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)

Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, ul. Nowomiejska 41,

tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.

Uwaga! Wszystkie rezerwacje wygasają na pół godziny przed pokazem.