Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwane od maja święto wszystkich mieszkańców naszego miasta. Już w najbliższy weekend będziemy obchodzić urodziny Augustowa. Przeczytajcie, co szykujemy dla Was na te wyjątkowe dni.

Urodziny miasta

Dni Augustowa są wydarzeniem organizowanym z okazji nadania praw miejskich przez Króla Zygmunta Augusta. Historia naszych urodzin jest niezwykle bogata. Niemal co roku w połowie maja odbywały się koncerty, wystawy, zabawy oraz inne atrakcje dla młodszych i starszych mieszkańców. Tym razem, ze względu na obowiązujące w maju obostrzenia, nasze święto wyjątkowo przenieśliśmy na początek września. Poznajcie plan wydarzeń!

Dzień otwarty w Wodociągach i wieczorny kabaret

Pierwszego dnia urodzin miasta zapraszamy Was na „Dzień otwarty w wodociągach”. Między godz. 10 a 15 będziecie mogli zwiedzić miejską oczyszczalnię i przekonać się, jak od środka wygląda dostarczanie wody do Waszych domów. Na młodszych augustowian będą czekać atrakcje, takie jak dmuchańce, wata cukrowa, gry i zabawy czy pokazy wozów strażackich. To wszystko podczas festynu rodzinnego przy ul. Słowackiego 70.

Piątkowy wieczór spędzimy przy wyjątkowej ławeczce, którą na pewno kojarzą wszyscy fani serialu ,,Ranczo’’. O godz. 19 w augustowskim amfiteatrze będziemy bawić się ze znanymi i lubianymi aktorami, czyli Piotrem Pręgowskim, serialowym Pietrkiem, Bogdanem Kalusą, serialowym Hadziukiem, i Sylwestrem Maciejewskim, serialowym Solejukiem. Kabaret Ławeczka to możliwość wysłuchania chwytliwych komentarzy do otaczającego świata w jedynym, niepowtarzalnym stylu.

Sport, kultura i wyczekiwany koncert

Jeśli wakacje spędziliście na aktywnym wypoczynku, znamy sposoby, by to kontynuować! Miłośnicy biegania, jazdy rowerem, spływów kajakowych czy jazdy konnej spotkają się na sobotnim rekreacyjnym rajdzie ,,Z biegiem Kanału Augustowskiego’’ w ramach tegorocznych Dni Augustowa. To świetna okazja, by sprawdzić swoją formę i na sportowo świętować urodziny miasta.

Przygotowaliśmy też co nieco dla pasjonatów literatury i kultury. 4 września zapraszamy Was na Narodowe Czytanie. O godz. 10 w sali teatralnej I LO w Augustowie Gabriela Zapolska wprowadzi nas w historię „Moralności pani Dulskiej”.

Nie tylko nasze miasto obchodzi wyjątkowe święto! Sobota będzie także dniem obchodów 20-lecia augustowskiego Centrum Sportu i Rekreacji. W godz. 12-18 na stadionie przy ul. Tytoniowej spotkamy się na festynie rodzinno-sportowym. Dmuchańce dla dzieci, konkursy, koncert augustowskiego zespołu The Boars czy mecz Burmistrza Augustowa z mieszkańcami – to część z atrakcji, które będą na Was czekać przy Tytoniowej. Mamy również coś dla miłośników siatkówki! Na boiskach przy Molo Radiowej Trójki odbędzie się turniej siatkówki plażowej. Zapraszamy między godz. 10 a 15.

Najlepszym sposobem na zakończenie drugiego dnia Dni Augustowa jest koncert na żywo. W malowniczej okolicy Jeziora Necko, na scenie miejskiego amfiteatru wystąpi zespół Ex Maanam. Usłyszymy największe hity w nowej odsłonie. Startujemy w sobotę o godz. 20.

Muzyczne zakończenie urodzin

W nadchodzącą niedzielę Rynek Zygmunta zmieni się w wyjątkową scenę. W ramach wielkiego finału tegorocznych Dni Augustowa w naszym mieście wystąpią Natalia Zastępa oraz O.S.T.R.

W muzyczny nastrój wprowadzi nas młoda piosenkarka i finalistka I edycji programu The Voice Kids oraz IX edycji programu The Voice of Poland. Zwieńczeniem trzech urodzinowych dni będzie koncert O.S.T.R. – rapera, kompozytora i producenta muzycznego, wybranego przez mieszkańców Augustowa. Spotkajmy się na Rynku 5.09 o godz. 19!

Na taki wrzesień czekaliśmy

Za nami intensywne wakacyjne miesiące, obfitujące w szereg miejskich wydarzeń. Augustowskie atrakcje przyciągały zarówno mieszkańców, jak i turystów odwiedzających nasze okolice. Nadszedł wyczekiwany czas przez wszystkie osoby blisko związane z Augustowem. Przed nami 3 wyjątkowe, urodzinowe dni! Do zobaczenia w weekend!

| urzad.augustow.pl