Zamknięcie instytucji kultury oraz sportu, a także nauka zdalna dla dzieci z klas 1-3. To zapowiedziane obostrzenia, które będą obowiązywały od najbliższej soboty (20.03) do 9 kwietnia. Poinformował o nich minister zdrowia Adam Niedzielski podczas środowej (17.03) konferencji prasowej.

– Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem przekroczenia kolejnej bariery psychologicznej, jeśli chodzi o liczbę nowych dziennych zachorowań, wszyscy już wiemy, że ta liczba przekroczyła 25 tys., co najważniejsze, dynamika zachorowań w ostatnich dniach przyspiesza – powiedział Niedzielski

Zamknięte zostaną hotele, ograniczona będzie działalność galerii handlowych. Minister poinformował o konieczności zamknięcia obiektów kulturalnych tj. kin, muzeów, teatrów. Swoją działalność muszą zawiesić także obiekty sportowe, w tym baseny, siłownie oraz kluby fitness.

Na najbliższe 3 tyg. wprowadzona zostanie nauka zdalna dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Po tym okresie możliwy jest powrót do nauczania hybrydowego.

Ogłoszone obostrzenia będą obowiązywały na terenie całego kraju.

Zalecana jest także praca online – wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Dzisiejszy wynik, pod względem zakażeń, jak i liczby ofiar, jest jednym z najgorszych w historii pandemii koronawirusa w Polsce.

oprac.: Paulina Dulewicz

red.: Cezary Rutkowski /. wrotapodlasia.pl