zdjęcie ilustracyjne www.augustow.org

Sprawca nie tylko wprowadził w błąd mieszkańców, ale też uszkodził pięć zdrowych drzew.

Sebastian Chudowolski z augustowskiego ratusza informuje, że tabliczki pojawiły się pomiędzy sanatorium „Pałac na wodzie” i hotelem „Karmel”.

– Jest to miejska działka. Znaleźliśmy tam pięć tabliczek z napisem „teren prywatny”. Zdemontowaliśmy je. Ktoś powiesił je tam bowiem nielegalnie i bez naszej wiedzy. Nie zostały one np. przywiązane sznurkiem, ale przewiercone na stałe wkrętami. Sprawca uszkodził w ten sposób rośliny.

Chudowolski zapowiada, że władze miasta będą szukać sprawcy.

– Sporządzimy pismo z podejrzeniem popełnienia przestępstwa lub o wykroczenia. Opatrzymy to odpowiednią dokumentacją fotograficzną. Takie zawiadomienie zostanie złożone w komendzie powiatowej policji. Jest to teren, wokół którego toczy się ostatnio duża dyskusja. Odbieramy to więc w kategoriach prowokacji, która nie wiem komu i co miała ukazać. Nie jest to pierwszy przypadek, gdy na drzewach pojawiają się jakieś ogłoszenia czy plakaty.

Mieszkańcy pojawienie się tabliczek wiążą z głośną w ostatnim czasie w Augustowie sprawą zamiaru sprzedaży na cele turystyczne miejskich działek nad rzeką Nettą oraz jeziorem Necko. Przeciwnicy tego pomysłu domagają się, aby zrobiono tam park.

| red: mik

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki