MACIEJ KRZYWIŃSKI TRENEREM KADRY NARODOWEJ NARCIARZY WODNYCH W 2021 ROKU

Autor / 1 miesiąc temu / Sport / Komentarze

Rozmawiamy z Maćkiem Krzywińskim trenerem narciarzy wodnych Augustowskiego Klubu Sportowego „Sparta„ ale również trenerem kadry narodowej narciarzy wodnych Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego (PZMiNW) oraz Ambasadorem Augustowa

zdjęcia nadesłane przez autora tekstu

Maciek, zostałeś trenerem kadry narodowej PZMiNW na tegoroczny sezon.Czy to duże wyzwanie dla Ciebie?

-To jest duże wyzwanie, ale jestem do tego przygotowany i dam radę.

Czy podliczyłeś, ile medali zdobyłeś jako zawodnik i trener?

– Mam z tym problem, bo dużo tego było, ale 16 razy byłem Mistrzem Polski i jako zawodnik zdobyłem ponad 100 medali. Od początku swojej kariery tj. od 12 –go roku życia aż do 1995 roku byłem cały czas w kadrze narodowej.

Robi to wrażenie, ale przejdźmy do bieżącego roku i kadry narodowej   Ile zawodników jest w kadrze narodowej?

Kadra jest dość spora. Jest w niej 18 zawodników w wielu kategoriach wiekowych od juniora młodszego do kategorii Open, ale to z czego jest dumny to aż 8 zawodników w kadrze pochodzi z Augustowskich klubów. Pięciu zawodników reprezentuje Spartę i czworo z UKS MOS.

I tak ze Sparty w kadrze znaleźli się:

  1. Kamil Borysewicz w kategorii senior
  2. Igor Domaszewski – junior
  3. Gabriela Koszycka – junior
  4. Karol Wnukowski – junior młodszy
  5. Erwin Zawadzki – senior  

A z kolei z UKS MOS w kadrze znaleźli się:

  1. Dominik Kisiel – junior
  2. Kacper klukowski – junior młodszy
  3. Zuzanna Polkowska – senior

Jakie kluczowe imprezy czekają naszą kadrę w tym roku?

Najważniejszą imprezą dla naszych zawodników to Mistrzostwa Świata za wyciągiem w Sosnowcu w kategorii Open. które odbędą się w I połowie września oraz Mistrzostwa Europy w Niemczech w kategorii junior i senior pod k. września.

Czy mamy szanse na medale?

Mamy szanse w obu imprezach w kategoriach juniorów i open. Przede wszystkim jako reprezentacja. Jedna reprezentacja z Białorusi jest poza zasięgiem a naszym głównym konkurentem są reprezentacje Niemiec i Słowacji. Mamy również szanse na medale indywidualne Kamila Borysewicza oraz Erwina Zawadzkiego, ale też pozostali nasi reprezentanci jak Igor Domaszewski, Karol Wnukowski być może Gabrysia Koszycka, Zuzia Polkowska czy Dominik Kisiel też są z szansami na medale. Szkoda tylko iż dla Majki Piątek odnowiła się kontuzja i ten sezon raczej będzie dla niej stracony.

Jak połączysz funkcję trenera Sparty z trenerem Kadry Narodowej?

– To da się zrobić. Pierwsze zgrupowanie kadry odbędzie się w połowie lipca w Iławie na które zapewne zabiorę dodatkowych dwóch zawodników. A drugie zgrupowanie jest w Augustowie i tu będzie kadra aż do Netty Cup i Mistrzostw Polski w Jedzie figurowej. Sierpień to już przygotowania do Mistrzostw i 10 dniowe zgrupowanie w Hawirzowie (Czechy). Najmłodsi zawodnicy zostaną w Augustowie i w tym czasie trenować ich będzie Kuba Rutkowski. Później już mamy zgrupowanie w Szelmencie czyli praktycznie na miejscu.

I na koniec chciałbym przypomnieć, kiedy naszych zawodników i kadrę będzie można zobaczyć w Augustowie. I tak:

24-25 lipca

Lotto Netta Cup” Memoriał Zygmunta Kowalika (kategoria Open – skoki dzienne), „Lotto Netta Cup” Memoriał Konrada i Tomasza Rumińskich (kategoria Open – skoki nocne) i w tym samym terminie Mistrzostwa Polski w narciarstwie wodnym za motorówką w konkurencji jazda figurowa.

27-28 sierpnia

Puchar Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem w konkurencjach skoki, slalom, jazda figurowa

28-29 sierpnia

Mistrzostwa Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem w konkurencjach skoki, slalom, jazda figurowa. Tak więc Augustów w 2021 r. jest stolicą nart wodnych w Polsce. Sporo imprez.

Dziękując za rozmowę życzę, aby wychowankowie i kadra powtórzyła wyniki przynajmniej sprzed roku przed pandemią i oby nasz „mistrz” Kamil Borysewicz zdobył kolejny medal w skokach na Mistrzostwach Świata i nie tylko on. 😊

Z Maciejem Krzywińskim rozmawiał K. Andruszkiewicz.

|Bart.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *