Grudniowa przedświąteczna aura, zdobienie choinek, kolorowe światełka, dekoracje oraz magia rozdawania prezentów na dobre zawitały do Augustowa. Z okazji Mikołajek Urząd Miejski przygotował cykl wydarzeń, które umiliły ten wyjątkowy czas mieszkańcom. W niedzielę Augustów uroczyście rozświetliły świąteczne iluminacje. W mikołajkowy poranek przedszkolaki ubrały choinki, a wieczorem odbyło się otwarcie miejskiego lodowiska.

Augustów świątecznie rozświetlony! Tłumy na Rynku! Tak pięknie chyba jeszcze nie było!

Wspólne odpalenie świątecznych iluminacji to wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza augustowskich imprez. Pomysł Burmistrza Mirosława Karolczuka po raz pierwszy został zrealizowany dwa lata temu. W tym roku frekwencja pobiła wszelkie rekordy. Wniosek może być tylko jeden – augustowianie uwielbiają wspólnie bawić się podczas świątecznych imprez. Podczas naszego wydarzenia nie zabrakło wspólnego kolędowania. Na mieszkańców czekały też ciepłe napoje i słodkie przekąski. O godzinie 17:00 Burmistrz Mirosław Karolczuk wspólnie z gromadką dzieci uroczyście uruchomił świąteczne iluminacje. Rynek rozbłysł tysiącami światełek. Jak co roku, w parku na mieszkańców czekały całkiem nowe dekoracje. Hitem w tym roku okazały się sanie z reniferem i całkowicie nowa choinka.

Przedszkolaki ubrały świąteczne drzewka

W poniedziałek, 6 grudnia augustowskie przedszkolaki, już po raz szósty, ubrały choinki w ramach akcji „Wspólnie udekorujmy Augustów na święta”. To oryginalna i wyjątkowo piękna akcja, ponieważ drzewka zostały udekorowane własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Podczas poniedziałkowej zabawy na Rynku Zygmunta Augusta można było też spotkać Świętego Mikołaja z workiem prezentów. Nie zabrakło słodyczy, owoców i wspólnych zdjęć. Pogoda dopisała, a dzieci świetnie bawiły się w tym przepełnionym magią dniu. Na koniec pamiątkowe dyplomy i nagrody wręczył przedszkolakom Zastępca Burmistrza Augustowa – Filip Chodkiewicz.

Prezent od Burmistrza 

W poniedziałek o godzinie 16:00 oficjalnie otworzyliśmy miejskie lodowisko. Miłośnicy zabawy na tafli otrzymali dziś prezent od Burmistrza Mirosława Karolczuka. Z okazji Mikołajek dziś wszyscy jeździli za darmo. Każdy kto chce zacząć swoją przygodę z łyżwiarstwem, ale nie zdążył kupić nowych łyżew, może skorzystać z naszej wypożyczalni.

To dopiero początek

Mikołajkowe atrakcje to dopiero zapowiedź wydarzeń wprowadzających augustowian w świąteczny czas. Już wkrótce przekażemy Wam dobre informacje o kolejnych, przygotowanych przez Urząd Miejski w Augustowie niespodziankach z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

|Urząd Miejski w Augustowie