Trwa właśnie wyburzanie obiektu. Wiele lat temu teren został sprzedany przez miasto prywatnemu inwestorowi i nic tam się nie działo.

zdjęcie: Gregory158 / augustow.org

Zgodę na wyburzenie byłego tartaku wydało augustowskie starostwo. Naczelnik wydziału architektury i budownictwa Bogdan Grabowy mówi, że na razie nie wiadomo, co w tym miejscu powstanie.

– Nie wydawaliśmy tam pozwolenia na budowę i nie prowadzimy w tej sprawie żadnego postępowania, stąd też nie mam informacji na ten temat. Była natomiast udzielona zgoda na rozbiórkę. Komin jest wyjęty z pozwolenia. Zostaje, ponieważ znajdują się na nim urządzenia nadawcze. Inwestor zapewne jest związany innymi umowami z gestorami sieci.

Zastępca burmistrza Augustowa Filip Chodkiewicz informuje natomiast, że we wrześniu miasto zmieniło miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Umożliwi to wykorzystanie nieużytkowanego od lat terenu.

– Po pięcioletnich pracach i konsultacjach radni miejscy zadecydowali o zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, co powoduje, że oprócz hoteli i usług turystycznych mogą na tym terenie powstawać domy wielorodzinne i całe osiedla mieszkaniowe.

Przyszłe budynki nie mogą mieć jednak więcej niż cztery kondygnacje.

| red: mik

autor: Marta Sołtys / bialystok.pl/wiadomosci/suwalki

fot: Gregory158 / augustow.org