Jedna z augustowskich szkół podstawowych wprowadziła niecodzienne rozwiązania do nauki języków obcych. Interesuje Was, w jaki sposób dzieci mogą oswoić się z nauką słówek i konstrukcji gramatycznych w Szkole nr 3 w Augustowie? Przeczytajcie artykuł. 

zdjęcie ilustracyjne

Ćwiczenie słówek w czasie rysowania 

Dyrektor Andrzej Kaszkiel wraz z nauczycielami wdrożył w tym roku wyjątkowe programy edukacyjne w Szkole Podstawowej nr 3 w Augustowie.

Pierwszym z nim jest ,,Healthy mind in a healthy body”, wplatający elementy nauki języka angielskiego do zajęć plastycznych oraz wychowania fizycznego. Podczas lekcji nauczyciele będą przemycać słownictwo, struktury gramatyczne i zwroty typowe dla języka angielskiego, by uczniowie w naturalny i komfortowy sposób, bez stresu związanego z ocenianiem, mogły pozbyć się blokady językowej.

Dzięki takiej metodzie nauki młodzi augustowianie zyskają pewność siebie, wiedzę i rozwiną umiejętności społeczne. Program wprowadzono w klasach IV c i IV d. 

Nauka przez zabawę

 Drugim programem zainicjowanym w Szkole Podstawowej nr 3 jest ,,Developing listening skill through watching nursery rhymes and films”.

System polega na nauce języka obcego poprzez słuchanie. Oglądanie filmów i bajek oraz nauka rymowanek pomogą najmłodszym uczniom oswoić się z brzmieniem języka angielskiego i wykształcą umiejętność słuchania ze zrozumieniem. Dzięki przyjemnym w odbiorze, zabawnym, autentycznym treściom dostosowanym do drugoklasistów, dzieci poznają zwroty używane w codziennych sytuacjach.

Przyswajanie wiedzy poprzez zabawę będzie dodatkową motywacją, wykształci kompetencje gramatyczne, wzbogaci zasób słownictwa i nauczy najmłodszych pracy w grupie. 

Z językiem obcym za pan brat

Znajomość języków obcych jest dzisiaj jedną z podstawowych umiejętności. Coraz częściej nawet najmłodsi uczniowie rozpoczynają naukę – to pozwala im szybko nabrać pewności siebie, a porozumiewanie się w innym języku staje się dla nich naturalniejsze.

Innowacyjne programy edukacyjne wdrażane dzięki dyrektorowi Andrzejowi Kaszkielowi przewidują poznawanie języka w przyjemny i ciekawy dla najmłodszych uczniów sposób. Mamy nadzieję, że takie metody nauczania języka obcego staną się coraz popularniejszym rozwiązaniem. 

*|as| Urząd Miejski w Augustowie