Prokuratura Rejonowa w Suwałkach umorzyła właśnie prowadzone od pół roku śledztwo. Chodzi o działkę położoną nad rzeką Nettą, którą od miasta kupił mąż miejskiej radnej. Planował wybudować tam hotel. Zaczął już przygotowywać teren, wycinając kilkadziesiąt starych drzew.

zdjęcie ilustracyjne

Jak informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Wojciech Piktel, śledczy nie dopatrzyli się w tym przypadku znamion przestępstwa.

– Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez burmistrza miasta Augustowa oraz miejskich radnych poprzez opracowanie oraz uchwalenie niezgodnego z prawem Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla dzielnicy Zarzecze oraz ogłoszenie przetargu na sprzedaż nieruchomości znajdujących się na tym osiedlu. 

Teren ten leży w strefie uzdrowiskowej „B”. Sprawą zainteresował się wojewoda podlaski i to on właśnie skierował ją do prokuratury. Wojciech Piktel dodaje, że postępowanie dotyczyło również ewentualnego przekroczenia uprawnień przez Podlaskiego Konserwatora Przyrody, Regionalnego Dyrektora Lasów Państwowych w Białymstoku oraz urzędników augustowskiego starostwa.

– Zostało również umorzone śledztwo dotyczące przekroczenia uprawnień przez Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody oraz dyrektora Lasów Państwowych. Chodzi o zezwolenie przez nich na trwałe wyłączenie z produkcji gruntów leśnych. Trzeci aspekt obejmował przekroczenia uprawnień przez urzędników Starostwa Powiatowego w Augustowie poprzez wydanie pozwoleń na budowę oraz na wycinkę lasu. 

 Decyzja prokuratury nie jest prawomocna.

| red: mik

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl