O POŁĄCZENIU TRAS VIA CARPATIA I VIA BALTICA BURMISTRZ AUGUSTOWA MÓWIŁ W RADIU BIAŁYSTOK

Autor / 11 miesięcy temu / AKTUALNOŚCI / 1 komentarz

– Zdaję sobie sprawę, że to, co robimy może nie podobać się na Warmii i Mazurach, ale mamy wielu przyjaciół, którzy uważają, iż nasz wariant jest bardziej priorytetowy – mówi Mirosław Karolczuk.

zdjęcie ilustracyjne www.augustow.org
Z Mirosławem Karolczukiem rozmawia Tomasz Kubaszewski

Odżywają nadzieje na ekspresową trasę z Suwałk do Białegostoku. Czy ustalony parę lat temu wariant przez Knyszyn i Ełk pójdzie do kosza? Dlaczego dyskusja na temat połączenia tras Via Carpatia i Via Baltica wróciła akurat teraz? Czy droga ekspresowa prowadzący przez Sztabin nie wzbudzi protestu ekologów? Jakie działania w tej sprawie samorządowcy zamierzają podjąć w najbliższym czasie? M.in. na te pytania odpowiada burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk w rozmowie z Tomaszem Kubaszewskim.

| red: mik

|radio.bialystok.pl

One Comment

 • Piskorz05. sty, 2021

  Może wreszcie samorządowcy z Mazur zrozumieją że międzynarodowa trasa Via Carpatia nie jest przelotówką Ełk-Białystok,
  tylko trasą strategiczną łącząca południe i północ Europy.
  Ciąganie 80 proc. ruchu przez dłuższy o ~30 km wariant przez Ełk skończy się awanturą z ekologami, UE i bojkotem kierowców,
  którzy i tak będą jeździć S8 wzbogaconą obwodnicami Augustowa, Sztabina itd. Próba puszczenia całości ruchu naokoło przez Ełk skończy się źle,
  także dla samego Ełku.
  Trenowaliśmy już podobny wariant przy próbie przełożenia trasy ViaBaltica przez Białystok, co zablokowało projekt na wiele lat..
  Nie idźmy drogą Cimoszewicza, bo skończy się jak wtedy – w tym przypadku po prostu nie wybudujemy tego łącznika..
  A Białystok już dopiął swego z trasą RailBaltica wydłużając drogę pociągów w stronę Helsinek o jakieś 50 km, niech już dalej nie przegina.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content