W miniony weekend funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 7 cudzoziemców za nielegalne przekroczenie granicy polsko-litewskiej. Zatrzymano również trzy osoby za pomoc w zorganizowaniu tego nielegalnego procederu.

zdjęcie: podlaski.strazgraniczna.pl

Wczoraj, 30 maja 2021 r. w Budzisku, funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak zatrzymali do kontroli BMW na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierowca (obywatel Turcji) podróżował z czwórką obywateli Iraku.

Przeprowadzona kontrola legalności pobytu wobec cudzoziemców wykazała, że obywatele Iraku nielegalnie przekroczyli granicę naszego kraju. Dwie kobiety w wieku 63, 37 lat, 30-letni mężczyzna oraz 6-letnie dziecko nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce.

Za przekroczenie granicy wbrew przepisom zostali zatrzymani. Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza wszyscy obywatele Iraku, dziś (31.05.2021 r.) w trakcie spotkania granicznego, zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. 41 – letni obywatel Turcji usłyszał zarzuty za pomoc w przekroczeniu granicy z Litwy do Polski wbrew przepisom.

Kilka dni wcześniej (27.05.2021 r.) także za nielegalne przekroczenie polsko – litewskiej granicy funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach w miejscowości Hołny Mejera zatrzymali 2 obywateli Turcji i 3 obywateli Iraku.

 Dwoje obywateli Iraku (24-letnia kobieta i 22-letni mężczyzna) oraz 21-letni obywatel Turcji nie posiadali wymaganych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w naszym kraju i zgodnie z procedurą po wykonaniu niezbędnych czynności zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Natomiast 27-letniemu kierowcy (obywatelowi Iraku) i 56-letniemu pasażerowi (obywatelowi Turcji) przedstawiono zarzuty pomocnictwa w zorganizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

| podlaski.strazgraniczna.pl