W niedzielę, 12 grudnia, wejdzie w życie nowy rozkład. Jednak najwięcej zmian dla podróżnych zostanie wprowadzonych 1 stycznia 2022 r. Dzięki decyzji zarządu województwa, pociągi znów pojadą do Siemianówki, przybędzie również połączenie do Sokółki.

Do końca tego roku na większości tras obsługiwanych przez Polregio zmiany będą dotyczyły głównie godzin lub terminów kursowania pociągów.

Zmiany na odcinku Białystok – Szepietowo

Zastępcza komunikacja (ZKA) do/z Szepietowa będzie pomniejszona o jedną parę autobusów, natomiast ZKA do Łap w dni robocze zwiększy się z jednej do dwóch. Zostaną wprowadzone ograniczenia kursowania ZKA w weekendy – np. porannego kursu zastępczej komunikacji autobusowej z Białegostoku do Szepietowa (o godz. 6:05) nie będzie w niedziele, a południowy kurs (o godz. 12:20) będzie się odbywał codziennie poza sobotami. 

Nie zmieni się liczba kursujących codziennie pociągów (2 pary).

Zmiany na innych trasach

Od 12 grudnia br. pojawią się dwa nowe połączenia w relacji Sokółka – Kuźnica Białostocka – Sokółka. Dzięki temu pasażerowie będą mieli więcej możliwości dojazdu z Kuźnicy Białostockiej do Białegostoku.

Od terminu wprowadzenia nowego rozkładu jazdy, na odcinku Hajnówka – Czeremcha będą kursowały o dwie pary pociągów mniej, a na odcinkach Bielsk Podlaski – Hajnówka i Bielsk Podlaski – Czeremcha – o 1 parę pociągów.

Na pozostałych trasach w naszym województwie ulegną zmianie godziny i terminy kursowania pociągów, dlatego przy planowaniu podróży prosimy o zapoznanie się z nowym rozkładem.

Reaktywacja połączeń na trasie Czeremcha – Hajnówka – Siemianówka

Województwo Podlaskie na rok 2022 zleciło spółce Polregio obsługę 95 pociągów krajowych. Decyzją Zarządu Województwa zostaną przywrócone codzienne połączenia do Siemianówki, które w tym roku funkcjonowały tylko w wakacje. Od 1 stycznia 2022 r., codziennie, oprócz sobót, będzie można dojechać do Siemianówki z Hajnówki o godz. 6:15 (pociąg skomunikowany z pociągiem z Białegostoku), a z Czeremchy codziennie o godz. 17:51. Z Siemianówki będą kursowały dwa pociągi do Czeremchy, o godz. 7:19, codziennie, oprócz sobót (skomunikowany z pociągami do Białegostoku i Siedlec) oraz każdego dnia, o godz. 19:23.

Pociąg do Sokółki

Oprócz reaktywacji codziennych połączeń do Siemianówki pojawi się nowe połączenie z Białegostoku do Sokółki. Pociąg będzie kursował w dni robocze. Odjazd z Białegostoku o godz. 16:53, a z Sokółki o godz. 18:04.

Trasa sezonowa Białystok – Waliły

Oferta przewozowa na tej trasie będzie działać w dalszym ciągu. W sezonie letnim, tj. od 1 maja do 30 września 2022 r., w weekendy, będą kursowały dwie pary pociągów.

Połączenia do Kowna

Z powodu panującej epidemii, Koleje Litewskie w najbliższym czasie nie planują przywrócenia połączenia do Kowna.

Kolejna zmiana rozkładu jest przewidywana od 13 marca 2022 r.

źródło: Polregio
oprac.: Barbara Likowska-Matys
fot.: Mateusz Duchnowski

|wrotapodlasia.pl