ODWOŁANIA WICEBURMISTRZA AUGUSTOWA FILIPA CHODKIEWICZA DOMAGAJĄ SIĘ RADNI OPOZYCJI

Autor / 5 miesięcy temu / AKTUALNOŚCI / 1 komentarz

Chcą, aby na najbliższej sesji rada miejska przyjęła stanowisko wzywające burmistrza Mirosława Karolczuka do zdymisjonowania swego podwładnego.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org
 

Powodem jest koncert hip-hopowy, jaki miasto zorganizowało z okazji zakończenia roku szkolnego. Zdaniem opozycji treści tam prezentowane były zbyt wulgarne, aby wydarzenie mogło być adresowane do młodzieży. 

Mówi radna Izabela Piasecka.

Jesteśmy za organizacją jak największej ilości wydarzeń, ale nie może to się odbywać w taki sposób. Słowa, które padały w piosenkach były skierowane np. przeciwko służbom mundurowym. Było tam nakłanianie do zażywania narkotyków. A przecież na koncercie pojawiły się dzieci. Czy rodzice mogą mieć teraz zaufanie do zastępcy burmistrza? My tego nie będziemy akceptować.

Z taką krytyką nie zgadza się Filip Chodkiewicz, który w organizacji koncertu nie widzi nic złego. Argumenty opozycji odpiera również reprezentujący większość w radzie Dariusz Ostapowicz.

To bzdurne zarzuty mające na celu dyskryminowanie miejskich władz oraz młodego i ambitnego włodarza. Augustów kwitnie i się rozwija, a oferta kulturalna trafia do całego społeczeństwa. Jeżeli ktoś nie lubi pewnego rodzaju muzyki, to niech jej nie słucha i nie chodzi na tego typu koncerty. To działanie jest zagrywką polityczną. 

Nadzwyczajna sesja, gdzie pojawi się stanowisko w sprawie przyszłości wiceburmistrza, odbędzie się w najbliższych dniach. 

| red: kap

autor: Marta Sołtys / https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki

One Comment

 • Kacper13. lip, 2021

  ,,oferta kulturalna trafia do całego społeczeństwa. Jeżeli ktoś nie lubi pewnego rodzaju muzyki, to niech jej nie słucha
  i nie chodzi na tego typu koncerty ” . Co za głupie tłumaczenia i obrona . Czy Pan Ostapowicz nie rozróżnia imprezy
  zamkniętej od imprezy w miejscu zamkniętym ( klub , aula ) . Jeżeli wysyłam swoje dziecko do klubu to sam sprawdzam
  gdzie i na co ono idzie . Jeżeli organizuje to miasto w miejscu ogólnodostępnym jako OFERTĘ KULTURALNĄ do całej społeczności , a w szczególności
  do młodzieży w wieku szkolnym to jestem pewien , że będzie tam pełna kultura . Nie wierzę , że nasze władze tak zawzięcie
  broniący tego co się wydarzyło , uważają że przekleństwa , nakłanianie do zapalenia ,, papieroska ” czy agresywne przeciwstawianie
  się stróżom prawa uważają za jeden z głównych elementów wychowania naszych dzieci . Zastanawiam się co oni palą przed
  podjęciem takiej decyzji .

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content