PCPR W AUGUSTOWIE. Z JAKIEGO WSPARCIA MOŻEMY SKORZYSTAĆ?

Autor / 5 miesięcy temu / AKTUALNOŚCI, Autorskie / Komentarze

Działalność PCPR obejmuje nie tylko zadania powiatu z zakresu pomocy społecznej, ale też z zakresu administracji rządowej i wynikające z innych ustaw. Lista zadań realizowanych przez PCPR w Augustowie jest długa i można z nią zapoznać się na stronie internetowej Centrum.

siedziba PCPR w Augustowie, fot. augustow.org

Najkrócej ujmując, podstawowy cel działalności PCPR, jest to udzielanie pomocy społecznej o zasięgu ponadgminnym: dzieciom, rodzinom, osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym; a także zabezpieczenie dzieciom pieczy zastępczej w przypadku niemożności zapewnienia opieki i wychowania przez rodziców.

Informacja o możliwości uzyskania takiej pomocy, pomimo że w ostatnich latach zachodzą duże zmiany w tym zakresie, nadal nie trafia do wielu zainteresowanych. Część osób, które uzyskały wiedzę na ten temat nie podejmuje dalszych działań w celu jej uzyskania. Powody są różne. Najczęściej jest to zniechęcenie pojawiające się po zapoznaniu z dokumentacją niezbędną do wypełnienia przy staraniu się o takie wsparcie. Czy i kiedy wprowadzone zostaną uproszczenia w tym zakresie, tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że w takich przypadkach możemy liczyć na pomoc osób pracujących w Centrach Pomocy Rodzinie, a kiedy zajdzie potrzeba ponownego składania dokumentów, nie będzie to już takie trudne.

W środę, 12 maja br. poprosiliśmy p. Andrzeja Zarzeckiego, dyrektora PCPR w Augustowie o rozmowę i informacje, z jakich form wsparcia aktualnie mogą skorzystać mieszkańcy Powiatu Augustowskiego? Dyrektor wspomniał o kilku z takich form. Umówiliśmy się na kolejną, w trakcje której powie nam o innym programie ważnym dla społeczności naszego Powiatu, a który, pomimo informacji w mediach pozostaje bez większego oddźwięku.

dyr. Andrzej Zarzecki, fot. augustow.org

Zapraszamy do wysłuchania naszej rozmowy >>>

z Andrzejem Zarzeckim rozmawia Zbigniew Bartoszewicz / augustow.org

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Augustowie ma swoją siedzibę przy ul. Młyńskiej 52.

 Dane kontaktowe: tel.: 87 643 20 71, 508 547 681; e-mail: pcpr@st.augustow.wrotapodlasia.pl


|Bart.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content