Lada moment 28 augustowskich rodzin wprowadzi się do mieszkań komunalnych w nowo wybudowanym bloku przy ul. Turystycznej 20C na tzw. Sylikatach. Właśnie trwa procedura odbioru technicznego, a po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie przekażemy klucze lokatorom.

fot. UM w Augustowie

Poważne wsparcie z Banku Gospodarstwa Krajowego

Budowa nowego bloku komunalnego to kolejny przykład skutecznego pozyskiwania środków zewnętrznych na realizację miejskich przedsięwzięć.

Nowy blok na Sylikatach został wybudowany w znacznej części przy dofinansowaniu z Banku Gospodarstwa Krajowego. Pozyskana kwota to niemal 2 miliony złotych. Przypomnijmy, że koszt całej inwestycji wyniósł około 5 milionów złotych.

Nowy start dla mieszkańców

Burmistrz Karolczuk podkreśla, że przez lata zaniedbywano temat mieszkań komunalnych, a poprawa stanu niektórych nieruchomości wymagała dużych nakładów finansowych. Dziś kończy się budowa pierwszego bloku komunalnego, a to dopiero początek zapowiadanych zmian:

– W Augustowie od lat nie budowano nowych mieszkań komunalnych. Mój plan zakłada systematyczne przenoszenie rodzin, które dbały o dotychczasowe mieszkania, do nieruchomości o lepszym standardzie. To impuls, który podniesie jakość życia i umożliwi lepszy start w przyszłość dla mieszkańców.

– wyjaśnia Burmistrz Mirosław Karolczuk

– Poprawa warunków życia augustowian jest dla mnie bardzo ważna, a budowa nowych mieszkań otwiera nam drogę do rozwiązania problemu kosztownego utrzymywania nieruchomości, które są w najgorszym stanie. Krok po kroku naprawiamy lata zaniedbań.

– dodaje Burmistrz 
 

Kompleksowa inwestycja

W nowym bloku przy ulicy Turystycznej łącznie powstało 28 nowych mieszkań komunalnych. W trzypiętrowym budynku zaplanowano mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe. Każde z nich wyposażone zostało w oddzielną komórkę lokatorską w piwnicy.

Wykonaliśmy też zagospodarowanie terenu wokoło budynku i nowy parking dla mieszkańców. Wkrótce do bloku będzie prowadzić też nowa droga dojazdowa. Prace projektowe są już w trakcie opracowywania. Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie rozbudowy ulicy Silikaty do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Projekt zakłada budowę jezdni, ścieżki rowerowej, nowego przystanku autobusowego, wiaty na rowery. Ulica będzie posiadała nową linię oświetlenia ulicznego LED.

| urzad.augustow.pl/