Od kilku lat nie mieliśmy takiej zimy jak obecnie. Brakowało śniegu więc temat odśnieżania praktycznie nie pojawiał się w mediach. Dziś, można było zauważyć, że za parę dni temat odśnieżania będzie poruszany częściej, zarówno w naszych prywatnych dyskusjach jak i w mediach.

zdjęcie ilustracyjne www.augustow.org

Służby odpowiedzialne za odśnieżanie w tym roku są wyjątkowo aktywne. Widać, że nawet nasze ścieżki pieszo rowerowe są regularnie odśnieżane, co jest bardzo miłym zaskoczeniem. W większym stopniu niż w latach poprzednich zauważa się jednak utrudnienia, na jakie trafiają osoby odśnieżające nasze ulice. W różnych częściach miasta, szczególne przed prywatnymi domami, stoją zaparkowane samochody, skutecznie uniemożliwiające pługom śnieżnym oczyszczenie zajmowanych przez nie fragmentów jezdni. Jeżeli taka sytuacja występuje w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowań, staje się bardzo niekomfortową dla przejeżdżających tamtędy kierowców.

Prognozy meteorologiczne mówią o kolejnych opadach śniegu, będzie więc go przybywało. Postarajmy się, każdy na miarę własnych możliwości wesprzeć drogowców w ich pracy, a z pewnością będziemy mieli mniej powodów do stresu w tym i tak bardzo trudnym dla wszystkich okresie.

Dziś, jeden z czytelników podsunął nam pomysł częściowego rozwiązania takich sytuacji. Napisał o tym, że w niektórych krajach wprowadzono parkowanie przemiennie, wyznaczając dni, w których parkuje się po lewej lub prawej stronie. Wolna strona jezdni w danym dniu, to okazja dla służb porządkowych do wykonania swojej pracy. Jeżeli Wy macie inne pomysły, może napiszcie w komentarzach. Podpowiedzi mogą okazać się przydatne naszym samorządowcom w wypracowaniu wytycznych mających na celu przeciwdziałanie takim sytuacjom.

|Bart.