Jest porozumienie w sprawie logo i domeny Green Velo. Staną się one własnością wszystkich pięciu województw, przez który przebiega ten niezwykły szklak rowerowy. To wynik ustaleń podjętych podczas piątkowego (14.05) spotkania w Sandomierzu. Samorząd Województwa Podlaskiego reprezentował na nim Marek Malinowski, członek zarządu.

zdjęcie ilustracyjne

Szlak Green Velo to pięć projektów regionalnych województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego, zrealizowanych we współpracy z ponad 200 partnerami. Kwestię promocji szlaku, a więc także logo i domeny, dotyczył odrębny projekt, którego beneficjentem było Województwo Świętokrzyskie. Realizowała go Regionalna Organizacja Turystyczna tego regionu. W efekcie prawa do tych elementów promocyjnych, pozostały przy ROT. Pozostałe zainteresowane województwa zabiegały o równe posiadanie tych praw.

– Uzyskaliśmy porozumienie w tej sprawie. Wszystkie pięć województw zgodziły się co do tego, że ROT przekaże nam prawa do logo i domeny. Mam nadzieję, że teraz to już będzie tylko formalność – powiedział Marek Malinowski.

Poinformował także, że, po dopełnieniu formalności, zostanie powołana organizacja, w skład której wejdą przedstawiciele wszystkich pięciu województw. To ona będzie w przyszłości zarządzać Green Velo i wnioskować o finansowe wsparcie dla tego przedsięwzięcia.

Szlak Green Velo jest najdłuższym spójnie oznakowanym szlakiem rowerowym w Polsce. To ponad 2 tys. km specjalnie wytyczonej trasy. Przebiega przez pięć województw: podlaskie, warmińsko-mazurskie, lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie. Najdłuższa jego część, bo aż 590 km, wiedzie przez nasz region.

Małgorzata Sawicka
red.: Cezary Rutkowski
fot.: Mateusz Kuna/Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

| wrotapodlasia.pl