Dzieci z Przedszkola nr 1 w Augustowie odwiedziły Urząd Miejski w Augustowie. Przedszkolaki zasiadły na Sali Obrad oraz zwiedziły nowy ratusz. Była to niepowtarzalna okazja, aby poznać jak w praktyce działa nasz magistrat. Z najmłodszymi mieszkańcami spotkał się Burmistrz Mirosław Karolczuk oraz jego Zastępca Filip Chodkiewicz.

fot. UM w Augustowie

Podczas spotkania przedszkolaki zwiedziły nowy gmach Urzędu Miejskiego przy ul. Młyńskiej 35, który został otwarty w lipcu tego roku.

Przyszli radni i burmistrzowie
Dzieci rozpoczęły swoją wizytę w sali obrad, gdzie m.in odbywają się sesje Rady Miejskiej. Wiceburmistrz Miasta – Filip Chodkiewicz przedstawił naszym małym gościom zasady działalności urzędu, wyjaśnił co robią urzędnicy.

Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła zabawa w Radę Miejską. Przedszkolaki wcieliły się w role rajców i były niezwykle zaangażowane. Nie zabrakło chętnych do zabrania głosu i prowadzenia obrad.

– Cieszymy się, że możemy gościć w naszych progach najmłodsze pokolenie augustowian. – mówi zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz – Mamy bardzo utalentowane dzieci, które w przyszłości na pewno będą pełnić ważne funkcje publiczne. Kto wie, być może mamy tutaj przyszłych Radnych, a może nawet Burmistrza?

Jak zostać burmistrzem Augustowa?

Następnie dzieci odwiedziły Burmistrza Mirosława Karolczuka w jego gabinecie. Dzieci dociekliwie dopytywały o to, jakie sprawy można załatwić w urzędzie i co trzeba zrobić, aby zostać burmistrzem.  

– Cieszę się z tych niezwykłych odwiedzin – mówi burmistrz Mirosław Karolczuk – Dzieci zadawały niezwykle rzeczowe pytania na temat działalności naszego urzędu, a słodkie upominki sprawiły im nie lada frajdę. Jestem dumny z młodych, zdolnych i ciekawych świata augustowian.

Dziękujemy władzom przedszkola oraz paniom wychowawczyniom za chęć odwiedzin w Urzędzie. Cieszymy się, że mogliśmy przyjąć przedszkolaków w naszych progach.

|urzad.augustow.pl