2021-06-13, 16:55 Warszawa (PAP)

Od północy z piątku na sobotę, do godz. 15 w niedzielę strażacy w całym kraju przeprowadzili ponad 1,2 tys. interwencji w związku z silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu – poinformował PAP rzecznik prasowy PSP mł. bryg. Krzysztof Batorski. Najwięcej razy strażacy interweniowali na Mazowszu.

Szczecin, 15.05.2021. Zalany zjazd z Trasy Zamkowej po intensywnej burzy, która przeszła nad Szczecinem, 15 bm. (mb/dw) PAP/Marcin Bielecki

Jak poinformował PAP rzecznik Komendy Głównej PSP mł. bryg. Krzysztof Batorski, strażacy – od północy z piątku na sobotę, do godz. 15 w niedzielę – wyjeżdżali do zdarzeń związanych z pogodą 1 tys. 216 razy. Najwięcej interwencji zanotowano na Mazowszu, Śląsku, Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce.

„Strażacy usuwali powalone drzewa i nadłamane gałęzie, udrożniali drogi i szlaki kolejowe oraz wypompowywali wodę z zalanych posesji. Nikt nie odniósł obrażeń. Po północy w niedzielę sytuacja się zdecydowanie ustabilizowała” – przekazał Batorski.

Z kolei rzecznik prasowy mazowieckiej PSP mł. bryg. Karol Kierzkowski poinformował, że do godz. 15 w niedzielę zanotowano łącznie ponad 400 interwencji związanych z pogodą. Strażacy usuwali głównie powalone drzewa i wypompowywali wodę z zalanych dróg i posesji.

Podobnie jak w całej Polsce sytuacja uspokoiła się po północy w niedzielę. Od tego czasu – do godz. 15 zanotowano ok. 80 interwencji. Najwięcej, bo ponad 20 w Warszawie. Większość z nich było związanych z silnym wiatrem i usuwaniem połamanych gałęzi. Jak przekazał rzecznik mazowieckiej PSP w niektórych miejscach łamiące się drzewa pozrywały linie energetyczne. (PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ drag/