RADNI TRZECH NAJWIĘKSZYCH MIAST WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO DOŁĄCZAJĄ DO POLSKI 2050

Autor / 3 miesiące temu / NADESŁANE / Komentarze

Wspólną współpracę rozpoczyna kontrakt obywatelski „m(NIE)j truję”, który zwraca uwagę na problem smogu na białostockich osiedlach domów jednorodzinnych. 


Maciej Biernacki i Tomasz Kalinowski radni Miasta Białegostoku, Dariusz Domasiewicz, Zbigniew Prosiński radni Rady Miejskiej w Łomży oraz Adam Ołowniuk radny miejski w Suwałkach dołączyli do Ruchu Polska 2050.

zdjęcie ilustracyjne

Zapraszając radnych do współpracy pokazujemy, że te miasta będą ze sobą współpracowały właśnie poprzez radnych. Będą budowały wspólne inicjatywy, pomysły i wspólną przestrzeń do budowania integracji regionu. 

– powiedział podczas konferencji prasowej Maciej Żywno, lider Partnerstwa na Rzecz Samorządu Otwartego Polski 2050. 

Radni w ramach Programu Partnerstwa na rzecz samorządu otwartego Polski 2050 w województwie podlaskim będą odpowiadać za budowanie polityki miejskiej i aglomeracyjnej. Nie zależy nam na budowaniu całych kół czy klubów, raczej na umiejętnym wprowadzaniu inicjatyw obywatelskich, które chcemy zgłaszać i będziemy do tego budować różne sojusze, by być skutecznym już teraz.

– dodał Żywno

Mamy pomysł dla całego Podlasia na to jak połączyć i zintegrować myślenie o naszym wspólnym regionie, jak sprawić, żeby Białystok, Łomża i Suwałki nie rywalizowały ze sobą, ale stały się czymś w rodzaju „aglomeracji podlaskiej”, która będzie wspólnie walczyła o ważne rzeczy dla naszego regionu. Regionu unikatowego i dla mnie osobiście bardzo szczególnego.

– powiedział lider Ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia.

Pierwszą wspólną inicjatywą będzie walka ze smogiem, w ramach kontraktu obywatelskiego „m(NIE)j truję”, będącym zobowiązaniem Stowarzyszenia Polska 2050 do działania na rzecz społeczności lokalnej. Problem smogu na białostockich osiedlach domów jednorodzinnych pojawia się rokrocznie w sezonie grzewczym. Bardzo wielu mieszkańców uważa, że oficjalne wyniki pomiarów jakości powietrza nie odzwierciedlają stanu faktycznego, który jest fatalny. Główną przyczyną smogu na tych osiedlach są piece niespełniające norm emisji spalin. Według różnych szacunków w Aglomeracji Białostockiej takich pieców wymagających wymiany jest ok. 9.400 sztuk.

|Bart.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content