Od 16 do 22 września 2021 roku w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego).

Dziś policjanci drogówki rozmawiali z pieszymi oraz kierowcami o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Ponadto, w ramach prowadzonej akcji spotkali się z młodzieżą Augustowskiego Centrum Edukacyjnego w Augustowie, aby z nimi porozmawiać o bezpieczeństwie.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie przyłączyli się do europejskiej akcji pod nazwą ROADPOL SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Głównym celem przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Podczas akcji mundurowi prowadzą wzmożone działania kontrolne oraz edukacyjne, w szczególności w miejscach, w których w minionych latach dochodziło do największej liczby tragicznych zdarzeń drogowych.

Mundurowi dokonują kontroli prędkości pojazdów, sprawdzają stan trzeźwości kierujących, a także sposób przewożenia dzieci. To była również doskonała okazja, aby przypomnieć kierowcom jakie były główne przyczyny wypadków drogowych.

W ramach prowadzonej akcji uczestnicy ruchu drogowego mieli również okazję obejrzeć spot profilaktyczny, dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto funkcjonariusze odwiedzili młodzież w Augustowskim Centrum Edukacyjnym w Augustowie, aby już od najmłodszych lat edukować i kształtować w nich bezpieczne zachowania na drodze.

Przypomnieli również, jak ważnym elementem jest odblask noszony nie tylko tam, gdzie nakazują przepisy, ale również w mieście na mniej oświetlonych ulicach.

zdjęcia: KPP w Augustowie

|augustow.policja.gov.pl/