Rundę jesienna powinniśmy szybko zapomnieć. Jak pamiętamy Sparta pechowo zajęła ostatnie miejsce w tabeli. Cel na rundę wiosenną jest jasny – utrzymać się w IV lidze. Jest determinacja zespołu i to musi się udać

zdjęcie ilustracyjne

Za nami już trzy mecze naszej Sparty. Dwa pierwsze niezbyt udane przegraliśmy, ale w tym ostatnim wygraliśmy i już „awansowaliśmy” o trzy miejsca.

A oto co o tych meczach powiedział trener Sparty Rafał Harasim:

O pierwszym meczu z Krypnianko Krypno:

Z Krypnianka Krypno – przegrana 3:1. To był ogólnie słaby mecz zagraliśmy, a o porażce zdecydowały indywidualne błędy w obronie.

Drugi mecz z Wigrami Suwałki II

Z kolei mecz z Wigrami II – przegrany 2:1 – w drużynie Wigier cały skład opierał się na zawodnikach II ligi pierwszego zespołu, mimo to zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, drużyna bardzo dobrze wyglądała fizycznie dużo zdrowia zostawiliśmy na boisku i zabrakło trochę szczęścia, bo w 90 min mieliśmy 100% okazję i nasz zawodnik nie czysto uderzył w piłkę co zdecydowało, że wracamy bez punktów. 

O rundzie wiosennej:

Ogólnie sytuacja jest bardzo ciężka. Po bardzo słabej rundzie jesiennej jesteśmy w trudnej sytuacji. Przyszło paru zawodników, ale przed sezonem posypały się kontuzję i wyjazdy służbowe. Zaczyna wszystko wracać do normy i mam nadzieję, że już od soboty zaczniemy zdobywać punkty i piąć się wyżej w tabeli. Najważniejsze, iż jesteśmy zdeterminowani, aby się utrzymać i to jest nasz cel.

Po sobotnim wygranym meczu z MKS Mielnik 3:1 usłyszeliśmy od trenera:

„Wygraliśmy zasłużenie. Od początku prowadziliśmy swoją grę. Co prawda szybko straciliśmy bramkę z rzutu wolnego, ale nie załamaliśmy się i dalej robiliśmy swoje czego efektem była strzelona wyrównująca bramka w pierwszej połowie oraz dwie w drugiej. Bramki dla Sparty strzelali Mateusz Niedżwiedzki dwie oraz Paweł Stasinski. W kolejną niedziele jedziemy po trzy punkty do Szepietowa.”

A oto kadra SPARTY Augustów

Trener: Rafał Harasim. Asystent trenera Andrzej Szyszko oraz kierownik zespołu Wojciech Salik (jednocześnie Wiceprezes klubu)

Bramkarze:

 Szyszko Andrzej oraz Damian Wróblewski

Obrońcy:

Piotr Chabasiński, Adrian Chełmiński, Michał Dzienis, Mateusz Knoch, Mateusz Niedżwiedzki, Dawid Parafinowicz, Paweł Sakowicz, Tomasz Stasiński, Adam Salik, Dominik Ziarko

Pomocnicy:

Stanisław Kamiński, Dawid Masiejczyk, Filip Niedżwiedzki, Kacper Sałata, Kamil Wilczewski, Paweł Zaniewski, Rafał Szybajło, Maks Klekotko

Napastnicy:

Kacper Jasiński, Paweł Krupiński, Mateusz Przemialewski, Paweł Stasiński, Olgierd Salik

Terminarz wiosenny Sparty – mecze w Augustowie na własnym boisku przy ul. Tytoniowej.

  1. Sparta Augustów – Dąb Dąbrowa Białostocka     17.04.2021 r. (sobota) godz. 15.00
  2. Sparta Augustów – Tur Bielsk Podlaski                    30.04.2021 r. (piątek) godz. 17.00
  3. Sparta Augustów –Sokół 1946 SOKÓŁKA                22.05.2021 r. (sobota) godz. 16.00
  4. Sparta Augustów – Orzeł Kolno                                 29.05.2021 r. (sobota) godz. 16.00
  5. Sparta Augustów – Cresovia Siemiatycze               09.06.2021 r. (środa) godz. 17.00
  6. Sparta Augustów – KS Michałowo                            20.06.2021 r. (niedziela) godz. 17.00

Opracował Krzysztof Andruszkiewicz