SKŁADANIE PODPISÓW POD PETYCJĄ DOBIEGA KOŃCA

Autor / 8 miesięcy temu / AKTUALNOŚCI / Komentarze

Szanowni Państwo,

jako młodzi społecznicy z Suwałk i inicjatorzy petycji „Tak dla drogi ekspresowej Suwałki – Augustów – Białystok” chcemy poinformować, że czas na składanie podpisów pod petycją dobiega końca i będzie trwał do końca lutego 2021 roku na stronie internetowej pod linkiem: https://citizengo.org/pl/signit/184907/view .

Przypominamy, że petycja i akcja #EkspresowePodlaskie dotyczy wyboru wariantu budowy drogi ekspresowej, będącej łącznikiem między Via Balticą, a Via Carpatią – to trasa z Białegostoku przez Korycin, Suchowolę, Sztabin i Augustów do Suwałk. Opcja ta jest najbardziej korzystna dla całego województwa podlaskiego. – mówi Grzegorz Izbicki, jeden z inicjatorów akcji.

Dotychczas pod petycją podpisało się ponad 3 500 osób. Podpisy zbierane są jeszcze tylko przez kilka dni do końca lutego. Wtedy zakończy się petycja, ale nadal będziemy prowadzić akcję #EkspresowePodlaskie i działać na rzecz budowy trasy ekspresowej z Białegostoku do Suwałk przez Augustów. – podkreśla Piotr Wasilewski, jeden z inicjatorów akcji.

W ostatnim czasie wariant budowy drogi ekspresowej przez Augustów po śladzie krajowej „ósemki” zyskał również wielkie poparcie ze strony lokalnych samorządów i przedsiębiorców. Inicjatywę poparli m.in. prezydent Suwałk, burmistrzowie z Augustowa i Sejn, wójtowie gmin, a także rady miast i powiatów. – dodaje Damian Izbicki, jeden z inicjatorów akcji.

Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom województwa za dotychczasowe zaangażowanie i wielkie poparcie.  Cieszymy się, że samorządowcy dołączyli do apelu, bo wspólnym głosem możemy mieć wpływ aby inicjatywa spotkała się pozytywną reakcją. Zachęcamy do podpisywania, motywowania swoich rodzin i znajomych oraz rozpowszechniania akcji. – zaznacza Piotr Rydzewski, jeden z inicjatorów akcji.

Dlaczego trasa Suwałki-Augustów-Białystok?

– najkrótszy wariant drogi ekspresowej przebiegającej w całości przez Województwo Podlaskie;

– komunikacja dużej części województwa;

– połączenie dwóch największych miast województwa;

– ułatwienie mieszkańcom nauki, studiowania oraz pracy między miejscowościami i stolicą województwa;

– łatwiejszy dostęp do urzędów, szpitali, obiektów usługowych i handlowych znajdujących się w Białymstoku;

– przyciągnięcie mieszkańców Polski na północny-wschód i rozwój turystyki oraz lokalnych przedsiębiorców;

– ekologia i ochrona środowiska (przebicie się w najwęższym punkcie Biebrzańskiego Parku Narodowego, krótsza trasa – mniejsze zużycie paliwa i krótszy czas emisji spalin);

– przeniesienie tranzytu z dala od zabudowań;

– połączenie Województwa Podlaskiego ze wschodnią częścią Polski – Województwem Lubelskim i Podkarpackim, aż na Słowację

Podpisy mieszkańców województwa pod petycją zbierane są na stronie internetowej pod linkiem: https://citizengo.org/pl/signit/184907/view .


Grzegorz Izbicki, Piotr Wasilewski, Damian Izbicki, Piotr Rydzewski

Inicjatorzy petycji i akcji #EkspresowePodlaskie

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content