W imieniu działającego przy Augustowskich Placówkach Kultury Teatru Pneumatycznego zapraszamy 14 listopada 2021 do sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury (rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej, II pietro) na premierowe pokazy spektaklu pt. „Słoiki, czyli skrócony kurs robienia przetworów” * w reżyserii Pawła Leszkowicza. Spektakle zostaną wystawione w dwóch odsłonach z nieco różniącymi się obsadami – o godz. 16:00 i 20:00.

A co zobaczymy na scenie? Ona i On. Razem od paru ładnych lat. Najpierw masa płomiennych wspomnień – dziś częściej kanapa i serial na Netflixie. Nic dziwnego, że marzenia o wspólnej przyszłości łączą się w nich z cichymi obawami. W świecie hasztagów, emotek, gifów i tinderowych relacji wszystko wydaje się przecież ulotne. Pewnego lipcowego dnia sytuacja się odmienia. Narzeczeni spotykają na swojej drodze kogoś, kto zdaje się znać sposób na związek idealny…

„Słoiki, czyli skrócony kurs robienia przetworów” to rozgrywająca się w komórce piwnicznej słodko-gorzka opowieść o współczesnych relacjach, okraszona nawiązującymi do formy kabaretu literackiego piosenkami z tekstami Pawła Leszkowicza i muzyką Martyny Kotarskiej.

Scenariusz i reżyseria: Paweł Leszkowicz

Muzyka: Martyna Kotarska; piosenka „Miłość w oflajnie” – Krystian Czaja

Aranżacje piosenek: Andrzej Perkman

Scenografia i rekwizyty: Renata Rybsztat, Dariusz Sieńkowski

Obsługa techniczna: Karol Prymaka, Weronika Rółkowska

Obsada: Martyna Chodacz (16:00) / Martyna Kotarska (20:00), Katarzyna Florkiewicz (16:00) / Karolina Wiszyńska (20:00), Adam Granacki, Szymon Jaworowski, Paweł Leszkowicz (16:00) / Dawid Sujata (20:00), Konrad Milanowski (głos)

Czas trwania: 110 minut

Serdecznie zapraszamy!

APK

– – –

Rezerwacja i sprzedaż biletów w cenie 20 zł w Miejskim Domu Kultury w Augustowie, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59.

*Sztuka powstała w ramach stypendium Burmistrza Miasta Augustowa w zakresie twórczości artystycznej oraz upowszechniania kultury i sztuki w roku 2020.