Mowa o specjalnych kursach organizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach. Odbywają się zarówno stacjonarnie, jak i online.

Dyrektor ośrodka Grzegorz Wilczyński wyjaśnia, kto może skorzystać z takich szkoleń.

Ustawodawca przyjął taką zasadę, że jeżeli kierowca przez okres minimum roku posiada prawo jazdy, to może przystąpić do kursu raz na pół roku. Oczywiście pod warunkiem, że nie ma na swoim koncie więcej niż 24 punktów. Po odbyciu 6-godzinnego szkolenia z psychologiem i policjantem kierowcy zdjętych zostanie 6 punktów karnych.

Zainteresowani tego typu kursem nie powinni zwlekać. Nowe prawo drogowe zakłada bowiem, że od przyszłego roku nie będzie już takiej możliwości.

Jak mówi dyrektor Grzegorz Wilczyński, rejestracja jest bardzo prosta.

Wystarczy zadzwonić do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Suwałkach i umówić się na dogodny termin, spełniając jednocześnie kilka warunków.  Jednym z nich jest dokonanie wpłaty na kwotę 350 zł. Później następuje weryfikacja i jeśli kierowcy przejdą ją pomyślnie, to wtedy zapisujemy ich na kursy, które odbywają się dwa razy w tygodniu.

Dodajmy, że od początku 2021 roku w powiecie suwalskim prawo jazdy z powodu przekroczenia liczby punktów karnych straciło 5 kierowców, w powiecie augustowskim – 7 a w sejneńskim – 2.

| red: kap

autor: Areta Topornicka/.radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki