Sierpniowa pogoda płata nam figle, ale dla Augustowa nie jest to przeszkodą. Zapowiada się wyjątkowy weekend pełen sportowych emocji, poznawania innych kultur oraz koncertów na żywo. Znacie już plan wydarzeń na najbliższe dni? Poniżej zdradzamy szczegóły.

Kawałek Indii w Augustowie

W sobotę 21 sierpnia nasze miasto znów będzie sercem sportowych wydarzeń. W Ośrodku Sportów Plażowych odbędą się pierwsze Mistrzostwa Polski w Kabaddi – dyscyplinie mającej korzenie hinduskie. Na boiskach do piłki plażowej ugościmy sportowców z całego kraju i nie tylko. W mistrzostwach weźmie udział 6 drużyn, w tym trenujący w Polsce zespół zawodników z Indii. Nawet jeśli nie znacie zbyt dobrze tego sportu, z pewnością szybko poznacie jego reguły. 

Poza zawodami będą na Was czekać zajęcia jogi, malowanie ciała henną czy pokaz fakira. 

Balladowe nocki nad Neckiem

21 sierpnia na scenie augustowskiego amfiteatru wystąpi dobrze znana polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Renata Przemyk w ubiegłym roku obchodziła 30-lecie działalności artystycznej, a już w sobotę zagości w naszym mieście w ramach wydarzenia ,,Balladowe Nocki nad Neckiem’’. W augustowskim amfiteatrze zaprezentuje swoje najciekawsze i najbardziej rozpoznawalne piosenki w wyjątkowo zaaranżowanych wersjach. 

Drugiego dnia (22 sierpnia) spotkamy się na koncercie Patrycji Ziniewicz. Utalentowana, śpiewająca aktorka na scenie amfiteatru wykona utwory z repertuaru Ewy Demarczyk. Przed młodą artystką wystąpi zespół Dobre Wrażenie, prezentując utwory poetycko-balladowe. 

Zawody na wodzie

Miłośników rywalizacji na wodzie zapraszamy na Regaty Eliminacyjne Pucharu Polski Jachtów Kabinowych Augustów Cup. Zawody odbywają się w naszym mieście od 2014 roku, jednak ich historia sięga jeszcze wcześniejszych lat. W poprzednich edycjach brało udział prawie 100 zawodników z całego kraju, w tym również z Augustowa. Na uczestników i kibiców będą czekać dodatkowe atrakcje, takie jak Letnia Akademia Regatowa czy ognisko integracyjne. Zawody odbędą się 21 i 22 sierpnia. 

Pozytywne zakończenie tygodnia

Wakacje powoli dobiegają końca, ale my skupiamy się tylko na pozytywach! Przed nami jeszcze kilka propozycji sierpniowych miejskich wydarzeń. Mamy nadzieję, że się na nich zobaczymy! 

| urzad.augustow.pl