2021-06-18, 06:59 Warszawa (PAP)

Piątek to kolejny upalny dzień, w czasie którego wysokie temperatury w okolicach 31-33 stopni Celsjusza spodziewane są nawet na wybrzeżu – powiedział PAP synoptyk IMGW Kamil Walczak. Lekkie orzeźwienie ma przynieść umiarkowany wiatr.

Warszawa, 19.05.2013. Setki warszawiaków spędzają upalne popołudnie w Multimedialnym Parku Fontann na Podwalu w Warszawie, 19 bm. (soa) PAP/Bartłomiej Zborowski

Jak podkreślił Walczak, piątek zapowiada się jako kolejny słoneczny i bardzo ciepły dzień. „Temperatura maksymalna będzie jeszcze troszkę wyższa niż w czwartek” – podkreślił synoptyk. Znów najchłodniej (ok. 27 stopni) ma być na wschodzie, a najgoręcej na zachodzie, gdzie lokalnie termometry pokażą nawet 32 lub 33 stopni.

„Troszeczkę ulgi przyniesie nam wiatr południowo-wschodni i wschodni – ten kierunek wiatru będzie powodował to, że ten upał będzie trochę mniej nieznośny niż w przypadku zupełnie bezwietrznej pogody” – powiedział Walczak.

Synoptyk podkreślił, że zarówno w piątek, jak i w sobotę bardzo wysokie temperatury – od 31 do 33 stopni – spodziewane są też na wybrzeżu. „Często mamy tak, że wszędzie mamy upał, a na wybrzeżu jest wiatr od morza i od razu jest tam 5-10 stopni chłodniej. A tutaj przez to, że ten wiatr będzie od lądu, nie od morza, to i nad samym morzem będziemy mieli upalne temperatury” – wskazał. Jak dodał, nieco zimniej będzie jedynie na Półwyspie Helskim. (PAP)

Autorka: Sonia Otfinowska

sno/ robs/