2021-08-27, 19:33 Warszawa (PAP)

Sobotni poranek raczej w miarę pogodny, choć w ciągu dnia zachmurzenie będzie wzrastać; wyjątek to wschodnia Polska, gdzie rankiem będzie więcej chmur – prognozuje w rozmowie z PAP synoptyk IMGW Szymon Ogórek. Sobota będzie cieplejsza niż piątek, ale temperatura nie przekroczy 20 st. C.

Kalwaria Pacławska, 13.08.2021. Wschód słońca w Kalwarii Pacławskiej, 13 bm. (dd/awol) PAP/Darek Delmanowicz

„W sobotę, podobnie jak w piątek, w wielu regionach Polski spodziewane są rozproszone, przelotne opady deszczu i nie można wykluczyć chmur. Rankiem trochę więcej chmur będzie na wschodzie i północnym-wschodzie kraju, które będą się utrzymywały jeszcze z nocy” – powiedział Ogórek.

Jak zaznaczył, w pozostałej części kraju „raczej pogodniej, choć w ciągu dnia można spodziewać się wzrostu zachmurzenia – do okresami dużego”.

Poinformował, że sobotnia temperatura będzie na wyrównanym poziomie od 17 do 20 st. C. „Będzie więc nieco cieplej, niż w piątek – o stopień lub dwa, ale raczej nie więcej niż 20 st. C” – powiedział Szymon Ogórek.

Synoptyk wskazał także, że trzeba uważać na poranne mgły. Jak jednak zaznaczył, sobota i tak powinna być pogodniejsza niż niedziela. (PAP)

autor: Marcin Jabłoński

mja/ jann/