2021-09-11, 19:33 Warszawa (PAP)

W niedzielę chmury deszczowe przesuną się z północno-zachodniej części kraju w kierunku centrum i wschodu. Jak powiedziała PAP Małgorzata Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, deszcz będzie padać nad niemal całą Polską.

Kulaszne, 21.09.2017. Deszczowy ostatni dzień lata w miejscowości Kulaszne, 21 bm. W piątek, 22 bm. o godzinie 22.02 rozpocznie się astronomiczna, a dzień później kalendarzowa jesień. (dd/am) PAP/Darek Delmanowicz

Niedzielny poranek na północno-zachodniej części kraju będzie pochmurny. Lokalnie należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Na południowym wschodzie niedziela rano będzie jeszcze pogodna, w ciągu dnia będzie jednak się tam przemieszczać strefa burz i opadów.

„Na zachodzie przelotne deszcze, choć już bez burz, mogą pojawiać się w ciągu całego dnia. W centrum i na wschodzie kraju stopniowo będzie przybywało chmur, które zapowiadają opady deszczu dochodzące do około 20 mm, a na wschodzie kraju burze, w czasie których może wiać wiatr z prędkością dochodzącą do 75 km/h” – powiedziała Tomczuk.

Będzie chłodniej. W niedzielę termometry wskażą maksymalnie od 20 stopni C. nad morzem i w dolinach gór, przez 22 stopnie C. na zachodnich krańcach Polski do 24-25 stopni C. w centrum oraz na wschodzie i południu kraju. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ amac/