2021-07-14, 06:30 Warszawa (PAP)

Na zachodzie kraju, aż po centrum mogą wystąpić groźne burze. Na pozostałym obszarze będzie spokojnie i upalnie – poinformowała synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk.

Rzeszów, 19.06.2021. Miejskie kąpielisko „żwirownia” w Rzeszowie, 19 bm. Na Podkarpaciu panuje 30-stopniowy upał. (dd/amb) PAP/Darek Delmanowicz

W środę będzie nadal burzowo, tym razem na zachodzie kraju. „Podczas burz możemy spodziewać się silnych opadów deszczu i silnego wiatru przekraczającego w porywach nawet 100 km/h” – ostrzegła synoptyk IMGW.

Na Mazurach, Suwalszczyźnie, Mazowszu (poza krańcami zachodnimi), Kielecczyźnie, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce będzie spokojnie i pogodnie. Na tym obszarze będzie bardzo ciepło, wręcz upalnie i bardzo słonecznie.

Najcieplej będzie na wschodzie kraju – w Przemyślu słupki termometrów mogą pokazać nawet 35 stopni Celsjusza. Na tak wysokie temperatury wpływa „bardzo wygrzane, zwrotnikowe powietrze, które płynie do nas z południa” – wyjaśniła synoptyk.

Na wschodzie upalnie temperatury osiągną od 31 do 35 stopni. Na zachodzie też będzie bardzo gorąco, od 30 do 33 stopni. Chłodniej w dolinach podgórskich i nad morzem. Tam 24-26 st.C.(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ jann/

Multimedia