Już po raz drugi do stolicy województwa przyjadą czołowi tenisiści stołowi z całego kraju, by wziąć udział w turnieju osób z niepełnosprawnościami „Table Tennis Cup 2021”. Rozgrywki rozpoczną się w sobotę, 6 listopada, o godz. 11 na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 51 w Białymstoku. Partnerem wydarzenia jest Województwo Podlaskie.

Zmagania odbędą się w dwóch kategoriach, w grupach amatorskich i wyczynowych: zawodnicy na wózkach i zawodnicy stojący. Wezmą w nich udział sportowcy z różnych województw. Nasz region reprezentował będzie m.in. Rafał Czuper, zdobywca srebrnego medalu na paraolimpiadzie w Tokio, członek Team Podlaskie.

Table Tennis Cup 2021 to turniej o randze Pucharu Polski. Impreza ma na celu umożliwienie rywalizacji sportowej na najwyższym poziomie, ale także promocję dyscypliny tenisa stołowego. Pierwsza edycja odbyła się w roku ubiegłym i przyniosła sukces organizacyjny i sportowy. Województwo Podlaskie od początku wspiera to wydarzenie.

Zakończenie turnieju planowane jest na grudzień 2021. Jego organizatorem jest Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych „Start”.

oprac.: Anna Augustynowicz
fot.: Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych „Start”

|wrotapodlasia.pl