UJAWNIONO NIELEGALNE PAPIEROSY WARTE BLISKO 912 TYS. ZŁ

Autor / 1 miesiąc temu / Aktualności / Komentarze

Ponad 60 tys. paczek nielegalnych papierosów ujawnili i zabezpieczyli funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Wartość ujawnionego towaru oszacowano na blisko 912 tys. zł. W związku ze sprawą zatrzymano trzech obywateli Polski i dwóch obywateli Litwy.

zdjęcie: podlaski.strazgraniczna.pl

31 marca br. funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Działań z Augustowa podczas prowadzonych działań na terenie gminy Puńsk na jednej z posesji ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości nielegalnych papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Papierosy spakowane w kartonach znajdowały się w pomieszczeniu gospodarczym i pojeździe marki Renault Trafic. W wyniku przeprowadzonych działań w sumie ujawniono ponad 60 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy o szacunkowej wartości blisko 912 tys. zł.

W związku ze sprawą zatrzymano pięciu mężczyzn (trzech obywateli Polski i dwóch obywateli Litwy). Wobec trzech obywateli Polski prokurator zastosował poręczenie majątkowe w wysokości 30 tys. zł od każdego.

Obywatele Litwy prawdopodobnie dziś (02.04.2021 r.) zostaną tymczasowo aresztowani. Trwają czynności. Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sejnach. 

| podlaski.strazgraniczna.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content