Tegoroczne wakacje obfitowały w pozytywne wydarzenia. Jednym z nich jest zmiana siedziby Urzędu Miejskiego w Augustowie. Od lipca wszystkie wydziały Urzędu działają wreszcie w jednej lokalizacji przy ulicy Młyńskiej 35 w wyremontowanym zabytkowym budynku.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org

Wyczekane zmiany

Nowa lokalizacja Urzędu Miejskiego kończy trwające latami rozproszenie urzędników po kilku odległych od siebie lokalizacjach. Od 12 lipca wszystkie wydziały zgromadzone są w jednym budynku, który jest funkcjonalny i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Starannie dopracowane szczegóły i udogodnienia sprawiają, że każdy może szybko załatwić swoje sprawy. W budynku przy Młyńskiej 35 znajdują się wszystkie wydziały Urzędu Miejskiego, a pracownicy są zawsze gotowi na przyjęcie klientów.

Jesteśmy dla Augustowian

Burmistrz Mirosław Karolczuk zachęca augustowian do odwiedzania nowej siedziby Urzędu.

– Cierpliwe oczekiwanie na otwarcie nowego Ratusza opłaciło się! Od lipca wszyscy możemy spotykać się w nowej siedzibie Urzędu. Serdecznie zachęcam mieszkańców do odwiedzin i rozmów o naszym mieście – to z Waszą pomocą budujemy Augustów. Chciałbym, żeby wizyty w nowym magistracie by były dla Was przyjemnością – jesteśmy tu dla Was! Budynek został gruntownie wyremontowany, jednak zależy mi na zachowaniu tradycji i pięknej historii tego miejsca. Przybliżymy ją podczas uroczystego otwarcia Ratusza. Spotkajmy się 27 sierpnia. W programie między innymi oficjalne otwarcie o godzinie 12, odsłonięcie tablicy pamiątkowej, a od 16 piknik przy Młyńskiej 35!

Dmuchańce, fotobudka, wata cukrowa, koncert – idealny piknik

Znamy przepis na rozpoczęcie weekendu! W piątek 27 sierpnia zapraszamy wszystkich augustowian na wydarzenie specjalnie dla Was. Co planujemy? Najpierw o godzinie 12 oficjalne otwarcie urzędu z udziałem samorządowców, radnych obecnej i poprzednich kadencji oraz oficjalnych delegacji. Później, od godziny 16 piknik przy ratuszu. Na najmłodszych mieszkańców naszego miasta czekać będą dmuchańce do zjeżdżania i skakania, kolorowa wata cukrowa i fotobudka oraz bańki mydlane. Zależnie od pogody piknik potrwa do 18 lub 19.

Sentymentalny spacer po mieście

Z pewnością większość z Was bardzo dobrze zna nawet najbardziej skryte zakątki Augustowa. A czy wiecie, jak wyglądały niektóre z nich kilkadziesiąt lat temu? 27 sierpnia, w ramach oficjalnego otwarcia nowej siedziby Urzędu Miejskiego, zapraszamy Was do obejrzenia wyjątkowej wystawy poświęconej naszemu miastu. Przed nowym Ratuszem oraz na korytarzach wewnątrz budynku zobaczycie magiczny Augustów na starych fotografiach. Wspólnie poznajmy bliżej historię naszej pięknej okolicy. Wystawa będzie otwarta do godziny 20. Obejrzeć można będzie oczywiście cały wyremontowany budynek. Odwiedźcie Młyńską 35 w najbliższy piątek i nie tylko!

Koncert na skateparku – tego jeszcze nie było

Żaden wakacyjny weekend nie może się odbyć bez muzyki na żywo. Tym razem jednak mamy dla Was całkowicie nową propozycję! Grupa młodych augustowskich muzyków zabierze nas w rockową podróż podczas pierwszego takiego koncertu. W piątkowy wieczór na skateparku nad Nettą zagra zespół The Boars. Zapraszamy na występ energetycznych, odważnych artystów młodego pokolenia. Startujemy o godz. 20.

Ratusz otwarty dla wszystkich

Przeniesienie Urzędu Miejskiego na ulicę Młyńską było długo wyczekiwanym momentem. Od połowy lipca w nowym Ratuszu nad Nettą możecie już załatwić wszystkie sprawy, bez konieczności odwiedzania kilku lokalizacji. Urząd otwarty jest 5 dni w tygodniu, ale 27 sierpnia szykujemy dla Was szereg atrakcji. Jesteśmy tu dla Was, bo Augustów nie istniałby bez jego mieszkańców. Spotkajmy się na Młyńskiej 35!

|urzad.augustow.pl