Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania, zachęcające do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. 

fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie

W tym roku spotkaliśmy się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w sobotę 9 października 2021 r. pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. W myśl tegorocznego hasła postanowiliśmy, więc, między innymi:

* wzmocnić serca:

  • poprzez zabawy integracyjne

* wzmocnić głowy:

  • poprzez łamigłówki i zabawy słowno- literackie

* wzmocnić stopy i ręce:

  • poprzez zabawy ruchowe, zręcznościowe i plastyczne

* wzmocnić usta:

  • poprzez czytanie fragmentów ulubionych książek przy ognisku

* wzmocnić oczy i uszy:

  • poprzez oglądanie galaktyki nocą przy muzyce relaksacyjnej i fragmentach książek o kosmosie.

Ponadto, uczestnicy mieli możliwość obejrzenia fragmentu filmu towarzyszącemu tegorocznej akcji pt. „Operacja: Człowiek w czerni” reż. Grethe Bøe-Waal.  W tym roku był to kryminał familijny o parze młodych detektywów, ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci „Biuro Detektywistyczne nr 2”. Podczas seansu wszyscy wzmocniliśmy także swoje brzuszki. Na koniec tego niezwykłego wieczoru każdy otrzymał pamiątkowy dyplom oraz zakładkę do książki z logo Nocy Bibliotek. Dziękujemy i pozdrawiamy wszystkich uczestników. Do zobaczenia na kolejnej nocy w bibliotece. I pamiętajcie – CZYTANIE WZMACNIA!