Uwaga! Uwaga! 30 września i 1 października będziemy rozdawać sadzonki.

Od 10:00 do 14:00 przy siedzibie Nadleśnictwa na ul. Turystycznej i w tym samym czasie na Rynku Zygmunta Augusta w sercu miasta.

– Lasy, drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas – podkreśla Józef Kubica, p.o. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. – Lasów w Polsce stale przybywa, zajmują już jedną trzecią powierzchni kraju. Akcję #sadziMY organizujemy po to, żeby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować.

W siedzibach nadleśnictw udostępnimy każdemu chętnemu sadzonki rodzimych drzew i podpowiemy, w jaki sposób i gdzie najlepiej posadzić poszczególne gatunki. Pamiętajmy, że niewielkie dziś drzewko wyrośnie na kilkudziesięciometrowy okaz. Takie drzewo to znakomity sposób, by upamiętnić ważne wydarzenie dla rodziny czy lokalnej społeczności. I powód do spotkania w gronie bliskich i przyjaciół.

Naszą akcję oficjalnie zainaugurują Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. 1 października Para Prezydencka weźmie udział w sadzeniu drzew w Nadleśnictwie Piotrków, wspólnie z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami i pracownikami Lasów Państwowych. Na powierzchni ponad 3 ha w Lesie Wolborskim na obrzeżach Piotrkowa Trybunalskiego zasadzone zostaną sosny, buki i jarzęby.

W Białymstoku sadzonki będziemy wydawać przed budynkiem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku ul. Lipowa 51 oraz przed budynkiem Nadleśnictwa Dojlidy ul. 1000-lecia Państwa Polskiego 75.

Przygotowaliśmy ok. 13 tys. sadzonek. Rozdawać będziemy następujące gatunki: jarząbgłógśliwa ałyczasosna i świerk. Sadzonki były hodowane w szkółce leśnej Orzechówka w Nadleśnictwie Dojlidy.

| augustow.bialystok.lasy.gov.pl/