Montaż stacji regazyfikacji w strefie aktywności gospodarczej zakończył się już kilka miesięcy temu.

fot. Marcin Kapuściński

Jak zapewnia dyrektor białostockiego oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa Grzegorz Mackiewicz, pierwsi mieszkańcy zostaną przyłączeni jeszcze w tym roku.

– Stacja regazyfikacji jest już odebrana. Firma, która wygrała przetarg i organizowała całą pracę uzyskała pozwolenie na budowę pierwszego etapu sieci. Prowadzi ona ze strefy gospodarczej, gdzie ta stacja się znajduje, do ulicy Rosiczkowej. Tam właśnie mamy pierwszego klienta, który zostanie przyłączony.

Grzegorz Mackiewicz dodaje, że trwają już prace związane z kolejnymi odcinkami.

– W tej chwili trwają prace projektowe drugiego etapu gazociągu. Niestety, przechodzi on przez miejską infrastrukturę, więc wszystko musimy uzgadniać z miastem. Przewidujemy, że będzie on budowany już w przyszłym roku. Ma to być bardzo rozbudowana sieć. Jej plan jest zamieszczony na stronie internetowej ratusza. Zgodnie z nim będziemy realizować tę inwestycję.

Mieszkańcy chcący podłączyć się do gazociągu muszą złożyć wniosek o wydanie warunków o przyłączenie do sieci. Można zrobić to zdalnie przez stronę internetową spółki lub osobiście w jej siedzibach w Białymstoku, lub Suwałkach.

| red: mik

autor: Marta Sołtys /radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki