Augustowscy policjanci ostrzegają przed wyłudzeniami z wykorzystaniem systemu płatności mobilnych (BLIK). Wczoraj kolejne 7 osób powiadomiło funkcjonariuszy o przypadkach kradzieży pieniędzy z ich kont za pomocą wyłudzonych kodów płatności. Przypominamy, by nikomu nie udostępniać danych do kont bankowych.

Wczoraj augustowscy policjanci otrzymali kolejne zgłoszenia związane z oszustwami metodą „na BLIK”. Tylko jednego dnia 7 mieszkańców powiatu augustowskiego poinformowało mundurowych, że ktoś włamał się na konta jednego z portali społecznościowych ich znajomych, a następnie podszywając się pod te osoby, skontaktował się z pokrzywdzonymi i poprosił o dokonanie płatności w ich imieniu kodem BLIK. W ten sposób oszuści doprowadzili 7 osób do utraty niemal 8 tysięcy złotych. Osoby przekonane, że piszą ze znajomymi, zareagowali na ich prośby i przekazali, jak ich proszono, kody BLIK.

Przestrzegamy: jeśli otrzymujemy prośbę o pożyczkę, nie działajmy pochopnie. Sprawdźmy najpierw czy osoba, która do nas napisała lub której prośba dotyczy rzeczywiście potrzebuje naszej pomocy. Jeśli otrzymamy od znajomego prośbę o przelew za pomocą BLIKa lub o przekazanie kodu BLIK – zadzwońmy do tej osoby i potwierdźmy jej prośbę. Zadbajmy o prawidłowe zabezpieczanie swoich danych osobowych, haseł i numerów dostępowych do portali i komunikatorów.

| augustow.policja.gov.pl/