Wypadek drogowy na Drodze Krajowej nr 16 w pobliżu miejscowości Żarnowo Drugie.

Dziś (06.03.) po godz. 8 doszło do tragicznego w skutkach wypadku w m. Żarnowo Drugie k. Augustowa na drodze Nr 16.

Droga na czas działania służb ratowniczych, jest zablokowana.

Wstępne ustalenia wskazują, że kierująca audi straciła panowanie nad samochodem podczas manewru wyprzedzania. W wyniku uderzenia audi w słup kierująca tym samochodem kobieta zginęła. Jechała sama.

Źródło: podlaska.policja

|Bart.

***************

6 marca 2021 r. o godz. 08:13 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Augustowie otrzymało informację o wypadku drogowym na Drodze Krajowej nr 16 w pobliżu miejscowości Żarnowo Drugie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowych zastano samochód osobowy poza pasem drogi po uderzeniu w drzewo. Podróżująca kobieta w chwili przybycia zastępów Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Augustowie znajdowała się poza pojazdem. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poprzez prowadzenie zewnętrznego masażu serca do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego.

W wyniku zdarzenia kobieta poniosła śmierć na miejscu. Na czas prowadzonych działań Droga Krajowa była całkowicie zablokowana.

W akcji udział brały trzy zastępy z JRG Augustów łącznie 9 ratowników.

Opracował: asp. Andrzej Sobolewski

Zdjęcie: mł. kpt. Marek Matyskiel