XVIII POWIATOWY PRZEGLĄD WIELKANOCNEJ PLASTYKI OBRZĘDOWEJ 2021 – WYNIKI JURY

We wtorek, 30 marca 2021 r. ogłoszone zostały wyniki XVIII Powiatowego Przeglądu Wielkanocnej Plastyki Obrzędowej 2021. Na konkurs wpłynęło ponad 80 prac. Uczestnicy mogli zgłaszać – pisanki lub kraszanki, palmy, stroiki, pająki i pieczywo obrzędowe w kategoriach wiekowych dzieci i dorośli.

zdjęcie: Izabella Kuryło

– Cieszymy się, że pomimo obostrzeń, co prawda w formie odbiegającej znacznie od tego co planowaliśmy, udało się zorganizować nasz Przegląd i nie powtórzyła się sytuacja z ubiegłego roku, kiedy musieliśmy go odwołać.

– powiedziała Kierownik ODK SM w Augustowie, Dorota Bujnowska.

Najwięcej prac dostarczono w kategorii Stroiki. Oceniając poszczególne prace brałyśmy pod uwagę pomysł, estetykę wykonania, wrażenie artystyczne, wkład pracy własnej i zastosowanie materiałów naturalnych.

– mówiła m.in. w podsumowaniu wydarzenia, uczestnicząca od lat w pracach Jury konkursowego, p. Teresa Gocłowska

– Szanowni Państwo, rzeczywiście XVIII Powiatowy Przegląd Wielkanocnej Plastyki Obrzędowej był wyjątkowy, tak jak wyjątkowa jest sytuacja w całym kraju. Cieszę się z tego, że Państwo wzięli udział i wystawili swoje prace. Myślę, że przyszły rok będzie zdecydowanie lepszy i będziemy mogli w innych warunkach uczestniczyć w XIX Przeglądzie Wielkanocnym.

– wyraził swoje zadowolenie i nadzieję Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie, Kazimierz Kożuchowski.

Komisja w składzie: Teresa Gocłowska, Anna Guzewicz, po ocenie prac dokonała następującego podziału nagród:

KATEGORIA PISANKI DOROŚLI:

Nagrody:

1. Danuta Judycka – Augustów

2. Anna Kudaj – Augustów

3. Izabela Kuryło – Augustów

4. Barbara Mydlińska – Augustów

KATEGORIA PISANKI DZIECI:

Nagrody:

1. Edyta Grochowska – kl. VI a SP im. Sybiraków w Netcie

2. Ewa Bałdowska – kl. VI ZSS w Lipsku

Za udział:

1. Dawid Stankiewicz – kl. V SP im. Sybiraków w Netcie

2. Anastazja Orłowska – kl V SP im. Sybiraków w Netcie

KATEGORIA WYPIEKI DZIECI:

Nagrody:

1.Rafał Harmuszkiewicz – kl. VI SP Specjalna im. Jana Pawła II w Augustowie

2.Krystian Trubacz – kl. VII a SP Specjalna im. Jana Pawła II w Augustowie

Wyróżnienia:

1.Weronika Malanowska – kl. VI SP Specjalna im. Jana Pawła II w Augustowie

2.Dominika Formejster – kl. VII SP Specjalna im. Jana Pawła II w Augustowie

KATEGORIA PALMY DZIECI:

Nagrody:

1.Jakub Kasjanowicz – kl. I SP im. Sybiraków w Netcie

2.Gabriela Piętko – kl. I SP im. Sybiraków w Netcie

3.Zuzanna Horoszko – kl. I SP im. Sybiraków w Netcie

4.Miłosz Pietrewicz – kl. VI a SP nr 2 w Augustowie

5.Szymon Roszkowski – kl. IV SP im. Sybiraków w Netcie

6. ZSS w Augustowie kl. I i II a

7. Klara Łochowska Oddział Przedszkolny SP w Kraszewie

Wyróżnienia:

1.ZSS w Augustowie kl. II i III b

2.Karolina Karpińska kl. IV b SP 4 w Augustowie

3.Kornelia Zubkiewicz kl. IV SP w Płaskiej

Za udział:

1.Edyta Grochowska kl. VI SP im. Sybiraków w Netcie

2.Milena Rzepnicka kl. V SP im. Sybiraków w Netcie

KATEGORIA STROIKI DOROŚLI:

Nagrody

1.Krystyna Kapla – Augustów

Kategoria Stroiki Dzieci:

Nagrody:

1. Adam Tomaszczyk kl. II SP w Majewie

2. Dominika Wierzbicka kl. VII SP im. Sybiraków w Netcie Pierwszej (Netta Druga)

3. Emil Milanowski kl. III SP im, Sybiraków w Netcie

4. Julia Radaszkiewicz Oddział Przedszkolny SP im. Sybiraków w Netcie

5. Zuzanna Makar kl. III b SP 4 w Augustowie

6. Krzysztof Ignatowski kl. VI SP im. Sybiraków w Netcie

7. Bartosz Wawiórka kl. III b SP 4 w Augustowie

8. Amelia Sitnik kl. III b SP 4 w Augustowie

9. Alicja Seredyka, Paulina Szczepińska, Agnieszka Akasamitowska Dom Pomocy Społecznej w Studzienicznej.

10. Marianna Kaczmarczyk kl. III b SP 4 w Augustowie

11. Jan Marchocki kl. III b SP 4 w Augustowie

12. Patrycja Abrycka kl. II SP w Płaskiej

13. Kinga Borkowska kl. IV SP im. Sybiraków w Netcie

14. Alicja Łukawska kl. III SP im. Błogosławionego Jana Pawła II w Łabętniku

15. Szymon Dorf kl. III SP im. Błogosławionego Jana Pawła II w Łabętniku

16. Julia Karpińska kl. III b SP 4 w Augustowie

17. Dominika Żukowska kl. III b SP 4 w Augustowie

18. Kamila Kaczanowska kl. III b SP 4 w Augustowie

19. Aleksandra Dec kl. III b SP 4 w Augustowie

20. Praca zbiorowa kl. VI i VII a ZS Specjalnych 7 im. Jan Pawła II w Augustowie

Wyróżnienia:

1. Julia Piotrowska kl. II SP im. Błogosławionego Jana Pawła II w Łabętniku i Kinga Piotrowska (5 lat)

2. Oliwia Cudnowska kl. III SP im. Sybiraków w Netcie

3. Angelika Moskal kl. I SP im. Sybiraków w Netcie

4. Hanna Bronakowska kl. I SP im. Sybiraków w Netcie

5. Wiktoria Wysocka kl III i Dominika Kostecka kl. II SP w Majewie

6. Kacper Greś kl. III i Hubert Greś kl. I SP w Majewie

7. Marcelina Kołpak kl. II SP w Majewie

8. Piotr Ostapowicz kl. IV SP im. Sybiraków w Netcie

9. Grzegorz Maciejewski, Damian Mościński i Mateusz Stepka kl. VII c SP nr 7 w Augustowie

10. Cezary Och kl. IV SP im. Sybiraków w Netcie

11. Michał Szczebiotko kl. VII SP w Płaskiej

12. Mateusz Szczebiotko kl. II SP w Płaskiej

13. Aleksandra Pawluczyk kl. IV SP w Płaskiej

14. Magdalena Brecht kl. I a ZS Spec. w Augustowie

15. Praca zbiorowa kl. III a ZS Spec. w Augustowie

16. Emilia Szymczyk kl. III a ZS Spec. w Augustowie

17. Sandra Przyłucka kl. VIII a ZS Spec. w Augustowie

18. Karolina Karpińska kl. IV b SP 4 w Augustowie

19. Andrzej Orłowski kl. III SP im. Sybiraków w Netcie

20. Kamila Zalewska kl. IV SP w Płaskiej

21. Przemysław Truszkowski kl. III SP im. Sybiraków w Netcie

22. Weronika Wiszniewska kl. II SP w Majewie

23. Lena Mejcz kl. III b SP nr 4 w Augustowie

24. Sebastian i Kuba Raczkowscy kl. II SP w Płaskiej

Za udział:

1. Marlena Gałańczuk kl. III SP im. Sybiraków w Netcie

2. Przemysław Bondzio kl. V SP im. Jana Pawła II w Płaskiej

3. Justyna Kuczewska kl. VII SP im. Jana Pawła II w Płaskiej

4. Weronika Charkiewicz kl. II SP w Majewie

5. Mateusz Dąbrowski kl. III SP im. Sybiraków w Netcie

6. Oliwia Wojciechowska kl. VI SP nr 6 w Augustowie

7. Praca zbiorowa (5 os.) kl. IV a, V a, VI a, SP nr 7 w Augustowie (Aurelia Grygo, Marta Siedlecka, Maciej Polakowski, Marceli Krajewski, Damian Szczytko)

8. Lena Dobrowolska kl. IV SP w Płaskiej

9. Alicja Och kl. II SP im. Sybiraków w Netcie

10. Bartłomiej Och kl. VI SP im. Sybiraków w Netcie

11. Michalina Och Oddział Przedszkolny SP im. Sybiraków w Netcie

12. Wojciech Demski kl. III SP w Majewie

13. Sara Korenkiewicz kl. III SP im. Sybiraków w Netcie

KATEGORIA PAJĄKI DZIECI:

Nagrody:

1.Maja Truszkowska kl. VI SP im. Jana Pawła II w Płaskiej

Po odbiór nagród i upominków proszę zgłaszać się osobiście do Osiedlowego Domu Kultury począwszy od dnia 07.04. 2021, od poniedziałku do piątku w godz. 13-21.

Organizatorzy przeglądu składają podziękowania sponsorom, którzy byli fundatorami nagród i upominków w naszym przeglądzie:

– URZĘDOWI MIEJSKIEMU W AUGUSTOWIE

– STAROSTWU POWIATOWEMU W AUGUSTOWIE

– FIRMIE BUDOWLANEJ „BUDREM” PANA STANISŁAWA NIEDŹWIECKIEGO W AUGUSTOWIE

– SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ W AUGUSTOWIE

|Bart.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *