Otwarty w maju Ośrodek Sportów Plażowych w najbliższą sobotę będzie sercem wyjątkowych rozgrywek. Nad Neckiem ugościmy sportowców z całego kraju i nie tylko. Na boiskach do piłki plażowej odbędą się pierwsze Mistrzostwa Polski w Kabaddi. Znacie tę dyscyplinę? To będzie doskonała okazja, by dowiedzieć się o niej więcej.

W mistrzostwach weźmie udział 6 drużyn, w tym trenujący w Polsce zespół zawodników z Indii. Profesjonaliści rozegrają turnieje w okolicach miejskiej plaży w sobotę 21 sierpnia. Jesteśmy pewni, że swoją pasją zainspirują młodszych i starszych kibiców do bliższego poznania tego sportu. 

Kilka kadrów z trwających zawodów. Fot. Wojciech Piotrowicz / augustow.org

Czym jest kabaddi?

Kabaddi to gra zespołowa, która w Azji cieszy się popularnością na poziomie piłki nożnej w Europie. Nazwa „kabaddi” pochodzi od słowa w języku hindi, które oznacza „utrzymać oddech”. Dyscyplina ma korzenie hinduskie, ale w Europie Światowa Federacja zrzesza już 11 drużyn narodowych Kabaddi, a zainteresowanie tym sportem szybko rośnie.

Sport łączy w sobie MMA i rugby. Zawodnicy cechują się dużą siłą fizyczną oraz umiejętnością pracy w zespole. Strategia odgrywa tu olbrzymią rolę, a jej zrozumienie jest kluczem do sukcesu drużyny. Kabaddi, tak samo jak MMA, jest bardzo widowiskowe. Rzadko kiedy zdarzają się tutaj nudne pojedynki, a raczej emocjonujące i nieprzewidywalne spektakle. Wizualnie sport ten do złudzenia przypomina momenty walki o piłkę zawodników rugby.

Wszyscy dobrze znamy zabawę w berka. Reguły kabaddi przypominają właśnie tę grę, dlatego budzą pozytywne skojarzenia wśród kibiców. 

Burmistrz Augustowa i prezes Federacji zapraszają nad Necko

Sierpniowa pogoda trochę nas zaskakuje, jednak warto cieszyć się ostatnimi tygodniami wakacji i czerpać z miejscowych atrakcji. Burmistrz Mirosław Karolczuk zaprasza mieszkańców na sobotnie zawody.

– Z przyjemnością obserwuję, jak augustowianie oraz turyści odwiedzający nasze miasto korzystają z otwartego w maju Ośrodka Sportów Plażowych, który wybudowaliśmy w ramach Budżetu Obywatelskiego. Boiska do piłki plażowej są jednymi z najchętniej odwiedzanych kompleksów sportowych w Augustowie. Jestem dumny, że już niedługo znów staną się centrum drużynowych rozgrywek o randze Mistrzostw Polski. 21 sierpnia nad Neckiem odbędzie się wyjątkowy, bo pierwszy taki turniej

Harmonogram wydarzenia:

12:00 – Oficjalne otwarcie Zawodów – Przemówienie Pana Burmistrza oraz Prezesa Polskiej Federacji Kabaddi

12:00 – 17:00 – Rozgrywki

17:00 – Finał

18:30 – Dekoracja wygranych drużyn na amfiteatrze

Ponadto w ciągu dnia Urząd Miejski zorganizował: jogę w plenerze, malowanie ciała henną, wystąpienie augustowskiego Fakira. W załączeniu grafika dotycząca atrakcji.

| UM w Augustowie