Augustowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę volkswagena. Sprawca trafił w ręce mundurowych dzięki czujności innego uczestnika ruchu, który widząc pojazd poruszający się całą szerokością jezdni zaalarmował funkcjonariuszy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Augustowscy policjanci natychmiast reagują na każdy sygnał świadczący o tym, że po drogach naszego regionu porusza się kierowca pod wpływem alkoholu. Tym razem o takim zachowaniu, mundurowi zostali powiadomieni wczoraj po 19.

Zgłaszający widząc volkswagena poruszającego się całą szerokością jezdni, nie zawahał się, aby powiadomić augustowską „drogówkę”. Już po chwili, funkcjonariusze na krajowej „ósemce” zatrzymali do kontroli wskazany pojazd. Policjanci od siedzącego za kierownicą 53-latka wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w jego organizmie.

Kierowca natychmiast stracił prawo jazdy, a jego pojazd został odholowany na parking strzeżony. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

|augustow.policja.gov.pl