Zima w pełni. Na najbliższe dni synoptycy przewidują duże spadki temperatur. Te trudne warunki dla osób bezdomnych, samotnych, nadużywających alkoholu mogą być śmiertelnym zagrożeniem. Szczególnie w tych czasie zwracajmy uwagę na osoby narażone na wychłodzenie. Jeden telefon może uratować komuś życie!

zdjęcie: KPP w Augustowie

Zima w pełni, a prognozy meteorologiczne dla naszego regionu przewidują jeszcze większe spadki temperatury. Kiedy na zewnątrz panują mrozy, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy 112, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy.

Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane. Zwracajmy uwagę również na osoby żebrzące. Takie zachowanie może świadczyć o tym, że osoba potrzebuje pomocy.  

Przypominamy, że o miejscu przebywania osoby bezdomnej lub żebrzącej możemy powiadomić Policję korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Miejsce to wskazujemy na mapie wybierając zakładkę „osoba bezdomna wymagająca pomocy” lub „żebractwo”. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Policjanci sprawdzą każdą informację.

Starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.

Pamiętajmy, jeden telefon może uratować komuś życie! Reagujmy! Nie bądźmy obojętni!

|KPP w Augustowie


Dzisiejszy komunikat Komendy Głównej Policji mówi o 46. osobach zmarłych w tym roku w wyniku wychłodzenia. Minionej doby zmarło 2. takie osoby.

|Bart.