W przyszłym roku władze planują zagospodarować jej prawy brzeg. W pobliżu napisu „Augustów” ma pojawić się miejsce do rekreacji dla całych rodzin.

zdjęcie ilustracyjne arch. augustow.org

Jak mówi burmistrz Mirosław Karolczuk, koszt to 4 mln złotych.

– Byłoby to miejsce przyjazne zarówno dzieciom, jak i dorosłym, gdzie najmłodsi mogliby się pobawić, a starsi posiedzieć na ławeczkach. Pomysł jest taki, by zainstalować tam oświetlenie ledowe. Chcemy jeszcze dokonać renowacji nabrzeża. Są tam miejsca, gdzie korzenie wierzb uszkodziły płytki i one teraz nie są stabilne.

Dodatkowo zostaną zlikwidowane dwa mostki usytuowane wzdłuż rzeki. Jeden przy hotelu Karmel, drugi przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym.

– Mamy już dokumentację techniczną na te mostki. Będą one zwodzone, ponieważ tamtędy wypływają z basenów portowych łódki. W zamyśle mają one nawiązywać do dawnych śluz Kanału Augustowskiego i ich otoczenia. Te dwie kładki tworzyłyby przyjazną przestrzeń rowerzystom, mamom z wózkami oraz wszystkim pieszym.

Natomiast po drugiej stronie rzeki – na bulwarach powstaną nowy plac zabaw dla dzieci oraz pumptrack. Na te dwie inwestycje miasto otrzymało dofinansowanie z Polskiego Ładu.

| red: mik

autor: Marta Sołtys