ZOBACZ, SKĄD SIĘ BIERZE U NAS WODA. DARMOWA ZABAWA W PIĄTEK

Już w najbliższy piątek będzie można na własne oczy zobaczyć, w jaki sposób dostarczana jest do naszych mieszkań woda, czym jest jej uzdatnienie oraz jak wygląda proces oczyszczania ścieków. A przede wszystkim, jak skomplikowane jest to zadanie i jak wiele trudu wkładają w to pracownicy WiKM Augustów.

3 września 2021 r. w godzinach od 10:00 do 15:00 przy ul. Słowackiego 70 w Augustowie prezes Wodociągów i Kanalizacji Miejskiej w Augustowie Bartosz Buczyński przygotował Dzień Otwarty WiKM połączony z piknikiem rodzinnym.

Od godziny 10:00 do 15:00 pracownicy Wodociągów zaprezentują „od kuchni” meandry swojego zawodu. Pokażą, jak skomplikowanym mechanizmem jest dostarczanie odpowiednio oczyszczonej wody do mieszkań Augustowian. Przedstawią najnowszą technologię, którą dysponuje WiKM.

Okazuje się bowiem, że woda, która dostarczana jest do naszych mieszkań niemal niczym nie różni się od tej kupowanej w butelkach w supermarketach.

Mamy jedną z najlepszych wód w Polsce i naprawdę polecam ją do codziennego spożycia

– tłumaczy prezes Buczyński.

WiKM udostępni także wszystkie swoje pomieszczenia oczyszczalni ścieków przy ul Słowackiego 70 w Augustowie. I to tam przewidziany jest rodzinny piknik.

W planie są gry i zabawy dla najmłodszych. Przewidziane są również ciekawe nagrody. Trzech animatorów będzie malowało twarze dzieci, częstować będą darmową watą cukrową, balonami i innymi atrakcjami.

Dla wszystkich przybyłych przewidziana jest prawdziwa, darmowa, wojskowa grochówka. Oprócz tego będzie pokaz wozów i sprzętu strażackiego OSP Lipowiec oraz sprzętu Straży Granicznej.

Ustawiony będzie również park dmuchawców ze zjeżdżalniami.

Chcemy pokazać mieszkańcom Augustowa, że nasza technologia związana z oczyszczalnią ścieków jest niezwykle przyjazna ludziom i miastu. Wbrew pozorom nie ma tutaj nieprzyjemnego zapachu.

|WiKM Augustów