Za nami 29. Akcja Sprzątania Świata. Wspólnie zadbaliśmy o przyszłość Ziemi. Lekcję poszanowania środowiska rozpoczęliśmy od Augustowa. Wszystkim uczestnikom akcji zapewniliśmy worki i rękawiczki, a następnie wspólnie ruszyliśmy w teren. Tego dnia sadziliśmy też małe drzewka i rozdawaliśmy sadzonki. Zobaczcie galerię z tego wydarzenia!

fot. UM w Augustowie


To już 29. edycja Sprzątania Świata

Tegoroczne wydarzenie Sprzątania Świata w Augustowie odbyło się 16-17 września pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze!”. Burmistrz Mirosław Karolczuk zaapelował do augustowskich szkół, firm oraz stowarzyszeń o przyłączenie się do tej szczytnej akcji. Wszystkim uczestnikom zapewniliśmy worki i rękawiczki, które można było odebrać w czwartek 15 września w Urzędzie Miejskim przy ul. Młyńskiej 35. Następnie wspólnie ruszyliśmy w teren.

Sprzątanie Świata to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań np. sadzenie zieleni, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Cieszymy się bardzo, że coraz chętniej nie tylko dzieci czy młodzież, ale także dorośli angażują się w nasze akcje ekologiczne.


Młodzi augustowianie posadzili drzewka

W godzinach rannych wspólnie z uczniami SP4 i SP6 posadziliśmy w Augustowie kilkadziesiąt nowych drzew. Wierzby, lipy i dęby znalazły swój nowy dom na Lipowcu i nad rzeką Netta.

Tego dnia towarzyszyła nam wyjątkowa atmosfera, piękny jesienny klimat i dużo pozytywnej energii. We wspólnym sadzeniu drzew uczestniczył Burmistrz Mirosław Karolczuk. Dzieciaki świetnie się bawiły i nadawały imiona nowoposadzonym drzewkom.


Był grill i rozdawanie sadzonek

Wspólne zakończenie i podsumowanie akcji odbyło się w piątek o godzinie 16:00 na placu przy tzw. bazie kajakarzy. Burmistrz Mirosław Karolczuk podziękował przybyłym za pomoc w akcji i piękną społeczną postawę. Na wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek oraz sadzonki drzewek, które rozdawali pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Augustowie.

Do zobaczenia za rok!

[*as] Urząd Miejski w Augustowie