Wspólne odpalenie świątecznych iluminacji, to wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza augustowskich imprez. Kolejne edycje biją rekordy popularności. Wniosek jest tylko jeden: augustowianie uwielbiają wspólnie bawić się podczas świątecznych imprez. Podczas naszego wydarzenia nie zabrakło ciepłych napojów i słodkich przekąsek. Po występach dzieci, Burmistrz Mirosław Karolczuk, wspólnie z kilkoma ochotnikami, uruchomił świąteczne iluminacje w sercu Augustowa. Nasz Rynek ozdobiły tysiące światełek.

Magia świąt w Augustowie

– Cieszę się, że wydarzenie „Świąteczne Światełka” na stałe zapisało się w miejskim kalendarzu imprez. Jestem dumny, że wspólnie, w gronie setek mieszkańców wprowadzamy nasz Augustów w radosny, ciepły czas świętowania. Zapraszam mieszkańców do korzystania z kolejnych wydarzeń – powiedział Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk

Kolejne, świąteczne atrakcje przed nami

We wtorek, 6 grudnia augustowskie przedszkolaki, już po raz szósty ubiorą świąteczne drzewka w ramach akcji „Wspólnie udekorujmy Augustów na święta”. Choinki zostaną udekorowane własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Podczas wtorkowej zabawy na Rynku Zygmunta Augusta, dzieci z trzynastu przedszkoli będą miały okazję ponownie spotkać Świętego Mikołaja z workiem prezentów. Chodzą słuchy, że w dwa przedświąteczne weekendy, Święty Mikołaj będzie przyjmował dzieci także w swoim domku przy Rynku Zygmunta Augusta.

To nie koniec świątecznych atrakcji. Przed nami 8. edycja Kiermaszu Świątecznego „Mikołajce 2022”. Już w następny weekend (10-11 grudnia) wystawcy rękodzieła z Augustowa i okolic zaprezentują swoje prace na Rynku Zygmunta Augusta. W Miejskim Domu Kultury będą trwały zajęcia plastyczne, a dla fanów sportu na świeżym powietrzu, Centrum Sportu i Rekreacji już przygotowuje miejskie lodowisko. W Augustowie nie ma miejsca na nudę.

Zdjęcia: UM w Augustowie

[*as] Urząd Miejski w Augustowie